Second Division B - Football -  Spain

Second Division B

  • Latest results
  • Show more matches
  • fixtures
  • Show more matches
    • Total
    • Нome
    • Away
    • #teamGWDLGPform
    • Segunda B Group I
    • Promotion PlayoffPonferradinaPonferradina0000null:null-28.10.2018Atletico Madrid B - Ponferradina
    • Celta BCelta B0000null:null-25.11.2018Internacional de Madrid - Celta B14.10.2018Atletico Madrid B - Celta B3:0Lose07.10.2018Celta B - Las Palmas B0:1Lose
    • RelegationArtistico NavalcarneroArtistico Navalcarnero0000null:null-06.01.2019SS Reyes - Artistico Navalcarnero
    • Promotion PlayoffReal Madrid CastillaReal Madrid Castilla0000null:null-18.11.2018Salmantino - Real Madrid Castilla23.09.2018Cultural Leonesa - Real Madrid Castilla1:2Win09.09.2018Union Adarve - Real Madrid Castilla0:0Draw
    • CoruxoCoruxo0000null:null-04.11.2018SS Reyes - Coruxo21.10.2018Guijuelo - Coruxo0:0Draw07.10.2018Burgos - Coruxo0:1Win
    • PontevedraPontevedra0000null:null-28.10.2018Pontevedra - Salmantino07.10.2018Fuenlabrada - Pontevedra0:2Win
    • Cultural LeonesaCultural Leonesa0000null:null-18.11.2018Ponferradina - Cultural Leonesa20.10.2018Real Valladolid B - Cultural Leonesa0:0Draw23.09.2018Cultural Leonesa - Real Madrid Castilla1:2Lose16.09.2018Atletico Madrid B - Cultural Leonesa1:2Win
    • Promotion PlayoffFuenlabradaFuenlabrada0000null:null-25.11.2018Real Valladolid B - Fuenlabrada07.10.2018Fuenlabrada - Pontevedra0:2Lose16.09.2018SS Reyes - Fuenlabrada1:1Draw09.09.2018Fuenlabrada - Deportivo Fabril II1:0Win26.08.2018Fuenlabrada - Salmantino5:1Win
    • Unionistas CFUnionistas CF0000null:null-11.11.2018Unionistas CF - Ponferradina02.09.2018Las Palmas B - Unionistas CF1:0Lose
    • Las Palmas BLas Palmas B0000null:null-16.12.2018Pontevedra - Las Palmas B07.10.2018Celta B - Las Palmas B0:1Win02.09.2018Las Palmas B - Unionistas CF1:0Win
    • GuijueloGuijuelo0000null:null-22.12.2018Real Valladolid B - Guijuelo21.10.2018Guijuelo - Coruxo0:0Draw23.09.2018Salmantino - Guijuelo2:3Win16.09.2018Guijuelo - Burgos1:0Win
    • Internacional de MadridInternacional de Madrid0000null:null-25.11.2018Internacional de Madrid - Celta B
    • Promotion PlayoffSS ReyesSS Reyes0000null:null-28.10.2018SS Reyes - Union Adarve21.10.2018Deportivo Fabril II - SS Reyes0:1Win30.09.2018SS Reyes - Burgos2:0Win16.09.2018SS Reyes - Fuenlabrada1:1Draw
    • Atletico Madrid BAtletico Madrid B0000null:null-28.10.2018Atletico Madrid B - Ponferradina14.10.2018Atletico Madrid B - Celta B3:0Win30.09.2018Atletico Madrid B - Real Valladolid B0:0Draw16.09.2018Atletico Madrid B - Cultural Leonesa1:2Lose
    • Union AdarveUnion Adarve0000null:null-28.10.2018SS Reyes - Union Adarve16.09.2018Salmantino - Union Adarve4:3Lose09.09.2018Union Adarve - Real Madrid Castilla0:0Draw
    • RelegationDeportivo Fabril IIDeportivo Fabril II0000null:null-03.02.2019Ponferradina - Deportivo Fabril II21.10.2018Deportivo Fabril II - SS Reyes0:1Lose09.09.2018Fuenlabrada - Deportivo Fabril II1:0Lose
    • Real Valladolid BReal Valladolid B0000null:null-25.11.2018Real Valladolid B - Fuenlabrada20.10.2018Real Valladolid B - Cultural Leonesa0:0Draw30.09.2018Atletico Madrid B - Real Valladolid B0:0Draw
    • Relegation PlayoffBurgosBurgos0000null:null-09.12.2018Real Valladolid B - Burgos07.10.2018Burgos - Coruxo0:1Lose30.09.2018SS Reyes - Burgos2:0Lose16.09.2018Guijuelo - Burgos1:0Lose
    • RelegationSalmantinoSalmantino0000null:null-28.10.2018Pontevedra - Salmantino23.09.2018Salmantino - Guijuelo2:3Lose16.09.2018Salmantino - Union Adarve4:3Win26.08.2018Fuenlabrada - Salmantino5:1Lose
    • RelegationQueens Park RangersQueens Park Rangers0000null:null-09.09.2018Queens Park Rangers - Club Rápido de Bouzas2:0Win
    • Segunda B Group II
    • Athletic Bilbao BAthletic Bilbao B0000null:null-09.12.2018Sporting Gijon B - Athletic Bilbao B
    • IzarraIzarra0000null:null-16.12.2018Real Oviedo B - Izarra07.10.2018UP Langreo - Izarra4:0Lose
    • TudelanoTudelano0000null:null-02.12.2018Tudelano - Barakaldo07.10.2018Tudelano - Real Oviedo B1:3Lose
    • Real UnionReal Union0000null:null-04.11.2018Real Union - Racing14.10.2018Mirandes - Real Union2:2Draw
    • CalahorraCalahorra0000null:null-27.10.2018Racing - Calahorra14.10.2018Arenas - Calahorra2:1Lose
    • Promotion PlayoffBarakaldoBarakaldo0000null:null-02.12.2018Tudelano - Barakaldo20.10.2018CD Vitoria - Barakaldo0:1Win26.08.2018Barakaldo - Real Oviedo B2:1Win
    • UP LangreoUP Langreo0000null:null-11.11.2018UP Langreo - Sporting Gijon B07.10.2018UP Langreo - Izarra4:0Win23.09.2018UP Langreo - Mirandes0:1Lose16.09.2018Real Sociedad B - UP Langreo1:1Draw
    • Promotion PlayoffRacingRacing0000null:null-27.10.2018Racing - Calahorra09.09.2018Racing - Arenas4:0Win
    • Real Sociedad BReal Sociedad B0000null:null-28.10.2018Real Sociedad B - Gimnastica de Torrelavega16.09.2018Real Sociedad B - UP Langreo1:1Draw
    • Promotion PlayoffMirandesMirandes0000null:null-06.01.2019Mirandes - Arenas14.10.2018Mirandes - Real Union2:2Draw30.09.2018Mirandes - Sporting Gijon B1:1Draw23.09.2018UP Langreo - Mirandes0:1Win
    • LeioaLeioa0000null:null-27.10.2018Real Oviedo B - Leioa
    • LogronesLogrones0000null:null-25.11.2018Logrones - CD Vitoria
    • Sporting Gijon BSporting Gijon B0000null:null-11.11.2018UP Langreo - Sporting Gijon B07.10.2018Sporting Gijon B - Arenas1:1Draw30.09.2018Mirandes - Sporting Gijon B1:1Draw09.09.2018Sporting Gijon B - Real Oviedo B1:2Lose
    • RelegationGimnastica de TorrelavegaGimnastica de Torrelavega0000null:null-28.10.2018Real Sociedad B - Gimnastica de Torrelavega14.10.2018Real Oviedo B - Gimnastica de Torrelavega2:0Lose07.10.2018Gimnastica de Torrelavega - Gernika1:0Win23.09.2018Gimnastica de Torrelavega - Amorebieta1:2Lose
    • Promotion PlayoffReal Oviedo BReal Oviedo B0000null:null-27.10.2018Real Oviedo B - Leioa14.10.2018Real Oviedo B - Gimnastica de Torrelavega2:0Win07.10.2018Tudelano - Real Oviedo B1:3Win09.09.2018Sporting Gijon B - Real Oviedo B1:2Win26.08.2018Barakaldo - Real Oviedo B2:1Lose
    • ArenasArenas0000null:null-11.11.2018Arenas - Gimnastica de Torrelavega14.10.2018Arenas - Calahorra2:1Win07.10.2018Sporting Gijon B - Arenas1:1Draw09.09.2018Racing - Arenas4:0Lose
    • RelegationGernikaGernika0000null:null-04.11.2018Gernika - Real Oviedo B07.10.2018Gimnastica de Torrelavega - Gernika1:0Lose
    • RelegationCD VitoriaCD Vitoria0000null:null-25.11.2018Logrones - CD Vitoria20.10.2018CD Vitoria - Barakaldo0:1Lose07.10.2018CD Vitoria - SCD Durango1:1Draw
    • RelegationSCD DurangoSCD Durango0000null:null-04.11.2018Calahorra - SCD Durango07.10.2018CD Vitoria - SCD Durango1:1Draw
    • Relegation PlayoffAmorebietaAmorebieta0000null:null-18.11.2018Amorebieta - Arenas23.09.2018Gimnastica de Torrelavega - Amorebieta1:2Win
    • Segunda B Group III
    • Relegation PlayoffConquenseConquense0000null:null-28.10.2018Ebro - Conquense13.10.2018Villarreal B - Conquense3:2Lose30.09.2018Atletico Baleares - Conquense2:1Lose22.09.2018Conquense - Barcelona B0:3Lose
    • Promotion PlayoffHerculesHercules0000null:null-27.10.2018Lleida - Hercules21.10.2018Hercules - Badalona1:0Win30.09.2018Cornella - Hercules0:2Win
    • OlotOlot0000null:null-11.11.2018Villarreal B - Olot21.10.2018Olot - Lleida0:1Lose14.10.2018Atletico Baleares - Olot1:0Lose07.10.2018Olot - Badalona4:0Win23.09.2018Olot - Valencia CF Mestalla0:3Lose26.08.2018Olot - Cornella1:1Draw
    • Levante BLevante B0000null:null-16.12.2018Villarreal B - Levante B14.10.2018Levante B - Castellon0:0Draw14.09.2018Levante B - Valencia CF Mestalla0:1Lose
    • Espanyol BEspanyol B0000null:null-18.11.2018Villarreal B - Espanyol B30.09.2018Espanyol B - Ejea2:0Win16.09.2018Espanyol B - Castellon2:2Draw26.08.2018Badalona - Espanyol B1:3Win
    • Promotion PlayoffLleidaLleida0000null:null-27.10.2018Lleida - Hercules21.10.2018Olot - Lleida0:1Win
    • Atletico BalearesAtletico Baleares0000null:null-28.10.2018Villarreal B - Atletico Baleares14.10.2018Atletico Baleares - Olot1:0Win30.09.2018Atletico Baleares - Conquense2:1Win23.09.2018Peralada - Atletico Baleares2:2Draw
    • CornellaCornella0000null:null-02.12.2018Ontinyent - Cornella14.10.2018Cornella - Alcoyano1:2Lose30.09.2018Cornella - Hercules0:2Lose26.08.2018Olot - Cornella1:1Draw
    • AlcoyanoAlcoyano0000null:null-02.12.2018Olot - Alcoyano14.10.2018Cornella - Alcoyano1:2Win07.10.2018Alcoyano - Teruel1:1Draw30.09.2018Ebro - Alcoyano0:0Draw15.09.2018Villarreal B - Alcoyano2:0Lose
    • Valencia CF MestallaValencia CF Mestalla0000null:null-04.11.2018Ejea - Valencia CF Mestalla23.09.2018Olot - Valencia CF Mestalla0:3Win14.09.2018Levante B - Valencia CF Mestalla0:1Win
    • OntinyentOntinyent0000null:null-18.11.2018Ontinyent - Ebro
    • RelegationEjeaEjea0000null:null-04.11.2018Ejea - Valencia CF Mestalla30.09.2018Espanyol B - Ejea2:0Lose
    • TeruelTeruel0000null:null-04.11.2018Conquense - Teruel07.10.2018Alcoyano - Teruel1:1Draw
    • RelegationCastellonCastellon0000null:null-17.03.2019Castellon - Badalona14.10.2018Levante B - Castellon0:0Draw16.09.2018Espanyol B - Castellon2:2Draw09.09.2018Castellon - Villarreal B1:1Draw
    • RelegationPeraladaPeralada0000null:null-18.11.2018Peralada - Valencia CF Mestalla21.10.2018Peralada - Ebro1:2Lose23.09.2018Peralada - Atletico Baleares2:2Draw
    • SabadellSabadell0000null:null-02.12.2018Sabadell - Hercules
    • BadalonaBadalona0000null:null-25.11.2018Badalona - Peralada21.10.2018Hercules - Badalona1:0Lose07.10.2018Olot - Badalona4:0Lose26.08.2018Badalona - Espanyol B1:3Lose
    • RelegationEbroEbro0000null:null-28.10.2018Ebro - Conquense21.10.2018Peralada - Ebro1:2Win30.09.2018Ebro - Alcoyano0:0Draw
    • Promotion PlayoffVillarreal BVillarreal B0000null:null-28.10.2018Villarreal B - Atletico Baleares13.10.2018Villarreal B - Conquense3:2Win15.09.2018Villarreal B - Alcoyano2:0Win09.09.2018Castellon - Villarreal B1:1Draw
    • Promotion PlayoffBarcelona BBarcelona B0000null:null-09.12.2018Badalona - Barcelona B22.09.2018Conquense - Barcelona B0:3Win
    • Segunda B Group IV
    • RecreativoRecreativo0000null:null-02.12.2018Recreativo - Sevilla Atletico14.10.2018El Ejido 2012 - Recreativo0:1Win
    • JumillaJumilla0000null:null-11.11.2018Jumilla - Atletico Sanluqueno23.09.2018Jumilla - Cartagena1:3Lose16.09.2018Don Benito - Jumilla2:0Lose09.09.2018Jumilla - Granada B0:0Draw02.09.2018Real Balompedica Linense - Jumilla1:1Draw
    • Real Balompedica LinenseReal Balompedica Linense0000null:null-28.10.2018Real Balompedica Linense - Real Murcia23.09.2018Melilla - Real Balompedica Linense3:1Lose16.09.2018Real Balompedica Linense - Atletico Malagueno2:0Win02.09.2018Real Balompedica Linense - Jumilla1:1Draw
    • Promotion PlayoffReal MurciaReal Murcia0000null:null-28.10.2018Real Balompedica Linense - Real Murcia30.09.2018El Ejido 2012 - Real Murcia0:2Win09.09.2018Badajoz - Real Murcia0:0Draw
    • Promotion PlayoffMelillaMelilla0000null:null-04.11.2018Melilla - Almeria B30.09.2018Granada B - Melilla5:1Lose23.09.2018Melilla - Real Balompedica Linense3:1Win
    • San FernandoSan Fernando0000null:null-04.11.2018San Fernando - Marbella14.10.2018San Fernando - UD Ibiza2:0Win
    • MarbellaMarbella0000null:null-04.11.2018San Fernando - Marbella23.09.2018Atletico Sanluqueno - Marbella2:0Lose16.09.2018Marbella - Sevilla Atletico4:0Win
    • Promotion PlayoffTalavera de La ReinaTalavera de La Reina0000null:null-16.12.2018Talavera de La Reina - Don Benito07.10.2018Villanovense - Talavera de La Reina1:3Win
    • Granada BGranada B0000null:null-16.12.2018Real Balompedica Linense - Granada B07.10.2018Sevilla Atletico - Granada B1:1Draw30.09.2018Granada B - Melilla5:1Win09.09.2018Jumilla - Granada B0:0Draw
    • Atletico SanluquenoAtletico Sanluqueno0000null:null-11.11.2018Jumilla - Atletico Sanluqueno23.09.2018Atletico Sanluqueno - Marbella2:0Win
    • Relegation PlayoffBadajozBadajoz0000null:null-11.11.2018Cartagena - Badajoz23.09.2018Badajoz - El Ejido 20122:2Draw09.09.2018Badajoz - Real Murcia0:0Draw
    • El Ejido 2012El Ejido 20120000null:null-03.02.2019Villanovense - El Ejido 201214.10.2018El Ejido 2012 - Recreativo0:1Lose07.10.2018UD Ibiza - El Ejido 20121:3Win30.09.2018El Ejido 2012 - Real Murcia0:2Lose23.09.2018Badajoz - El Ejido 20122:2Draw16.09.2018El Ejido 2012 - Villanovense2:1Win
    • Promotion PlayoffMurciaMurcia0000null:null-13.01.2019Real Balompedica Linense - Murcia16.09.2018Cartagena - Murcia1:2Win09.09.2018Murcia - Don Benito2:1Win
    • UD IbizaUD Ibiza0000null:null-18.11.2018UD Ibiza - Don Benito14.10.2018San Fernando - UD Ibiza2:0Lose07.10.2018UD Ibiza - El Ejido 20121:3Lose09.09.2018Villanovense - UD Ibiza0:0Draw
    • Sevilla AtleticoSevilla Atletico0000null:null-18.11.2018Sevilla Atletico - Atletico Malagueno07.10.2018Sevilla Atletico - Granada B1:1Draw16.09.2018Marbella - Sevilla Atletico4:0Lose
    • RelegationAlmeria BAlmeria B0000null:null-04.11.2018Melilla - Almeria B30.09.2018Cartagena - Almeria B4:1Lose
    • CartagenaCartagena0000null:null-11.11.2018Cartagena - Badajoz30.09.2018Cartagena - Almeria B4:1Win23.09.2018Jumilla - Cartagena1:3Win16.09.2018Cartagena - Murcia1:2Lose
    • RelegationVillanovenseVillanovense0000null:null-27.10.2018Don Benito - Villanovense07.10.2018Villanovense - Talavera de La Reina1:3Lose16.09.2018El Ejido 2012 - Villanovense2:1Lose09.09.2018Villanovense - UD Ibiza0:0Draw
    • RelegationDon BenitoDon Benito0000null:null-27.10.2018Don Benito - Villanovense30.09.2018Don Benito - Atletico Malagueno2:0Win16.09.2018Don Benito - Jumilla2:0Win09.09.2018Murcia - Don Benito2:1Lose
    • RelegationAtletico MalaguenoAtletico Malagueno0000null:null-11.11.2018Atletico Malagueno - Melilla30.09.2018Don Benito - Atletico Malagueno2:0Lose16.09.2018Real Balompedica Linense - Atletico Malagueno2:0Lose

    Promotion Playoff

    Relegation

    Relegation Playoff

    Second Division B championship held by Spain. Championship participants: 80 football teams. Today in leaders championship are as follows:

    Ponferradina - null points, null wins, null lost games, null draws.

    Celta B - null points, null won matches, null lost games, null draws.

    Artistico Navalcarnero - null points, null wins, null losses, null draws.

    As of 23.10.2018, standings show that football clubs are in the following intermediate zones:

    Promotion Playoff - Ponferradina, Real Madrid Castilla, Fuenlabrada, SS Reyes, Barakaldo, Racing, Mirandes, Real Oviedo B, Hercules, Lleida, Villarreal B, Barcelona B, Real Murcia, Melilla, Talavera de La Reina, Murcia

    Relegation - Artistico Navalcarnero, Deportivo Fabril II, Salmantino, Queens Park Rangers, Gimnastica de Torrelavega, Gernika, CD Vitoria, SCD Durango, Ejea, Castellon, Peralada, Ebro, Almeria B, Villanovense, Don Benito, Atletico Malagueno

    Relegation Playoff - Burgos, Amorebieta, Conquense, Badajoz

    On 777score.com website you can have football schedule and Second Division B (Spain) live matches.
    Schedule of following matches - Second Division B (Spain):

    Real Oviedo B - Leioa (27.10.2018 14:00)

    Lleida - Hercules (27.10.2018 17:00)

    Racing - Calahorra (27.10.2018 17:00)

    Follow Second Division B (Spain) live standings, discover match results, team statistics in real time, and watch football online at 777score.com