1. MFL
North Macedonia

1. MFL

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
1. MFL
1 Vardar Vardar 23 13 7 3 33:14 19 46 W
Vardar Vardar
15.02.20 3 : 1 WIN
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
W
Borec Borec
22.02.20 0 : 1 WIN
Vardar Vardar
D
Vardar Vardar
29.02.20 0 : 0 DRAW
Rabotnicki Rabotnicki
L
Renova Renova
08.03.20 2 : 0 LOSS
Vardar Vardar
W
Vardar Vardar
11.03.20 1 : 0 WIN
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
Borec
2 Sileks Sileks 23 10 6 7 24:21 3 36 W
Renova Renova
16.02.20 0 : 1 WIN
Sileks Sileks
D
Sileks Sileks
23.02.20 0 : 0 DRAW
Skendija Skendija
D
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
29.02.20 0 : 0 DRAW
Sileks Sileks
W
Sileks Sileks
08.03.20 1 : 0 WIN
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
D
Shkupi Shkupi
11.03.20 1 : 1 DRAW
Sileks Sileks
3 Skendija Skendija 23 10 5 8 38:20 18 35 W
Academy Pandev Academy Pandev
16.02.20 1 : 2 WIN
Skendija Skendija
D
Sileks Sileks
23.02.20 0 : 0 DRAW
Skendija Skendija
W
Skendija Skendija
01.03.20 4 : 1 WIN
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
L
Borec Borec
08.03.20 4 : 2 LOSS
Skendija Skendija
L
Skendija Skendija
11.03.20 0 : 1 LOSS
Rabotnicki Rabotnicki
Makedonija Gjorce Petrov
4 Renova Renova 23 9 4 10 25:33 -8 31 L
Renova Renova
16.02.20 0 : 1 LOSS
Sileks Sileks
W
Renova Renova
23.02.20 2 : 0 WIN
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
W
Shkupi Shkupi
01.03.20 2 : 3 WIN
Renova Renova
W
Renova Renova
08.03.20 2 : 0 WIN
Vardar Vardar
W
Academy Pandev Academy Pandev
11.03.20 0 : 1 WIN
Renova Renova
Vardar
5 Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov 23 7 8 8 24:28 -4 29 L
Vardar Vardar
15.02.20 3 : 1 LOSS
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
W
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
23.02.20 1 : 0 WIN
Academy Pandev Academy Pandev
L
Skendija Skendija
01.03.20 4 : 1 LOSS
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
L
Sileks Sileks
08.03.20 1 : 0 LOSS
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
L
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
11.03.20 0 : 2 LOSS
Borec Borec
Academy Pandev
6 Shkupi Shkupi 23 7 8 8 28:28 -1 29 W
Shkupi Shkupi
16.02.20 2 : 0 WIN
Borec Borec
L
Rabotnicki Rabotnicki
23.02.20 2 : 1 LOSS
Shkupi Shkupi
L
Shkupi Shkupi
01.03.20 2 : 3 LOSS
Renova Renova
W
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
08.03.20 1 : 2 WIN
Shkupi Shkupi
D
Shkupi Shkupi
11.03.20 1 : 1 DRAW
Sileks Sileks
Rabotnicki
7 Academy Pandev Academy Pandev 23 7 7 9 20:20 1 28 L
Academy Pandev Academy Pandev
16.02.20 1 : 2 LOSS
Skendija Skendija
L
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
23.02.20 1 : 0 LOSS
Academy Pandev Academy Pandev
D
Academy Pandev Academy Pandev
01.03.20 0 : 0 DRAW
Borec Borec
L
Rabotnicki Rabotnicki
07.03.20 1 : 0 LOSS
Academy Pandev Academy Pandev
L
Academy Pandev Academy Pandev
11.03.20 0 : 1 LOSS
Renova Renova
Makedonija Gjorce Petrov
8 Rabotnicki Rabotnicki 23 8 4 11 21:29 -8 28 W
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
16.02.20 0 : 1 WIN
Rabotnicki Rabotnicki
W
Rabotnicki Rabotnicki
23.02.20 2 : 1 WIN
Shkupi Shkupi
D
Vardar Vardar
29.02.20 0 : 0 DRAW
Rabotnicki Rabotnicki
W
Rabotnicki Rabotnicki
07.03.20 1 : 0 WIN
Academy Pandev Academy Pandev
W
Skendija Skendija
11.03.20 0 : 1 WIN
Rabotnicki Rabotnicki
Shkupi
9 Borec Borec 23 7 6 10 20:31 -11 27 L
Shkupi Shkupi
16.02.20 2 : 0 LOSS
Borec Borec
L
Borec Borec
22.02.20 0 : 1 LOSS
Vardar Vardar
D
Academy Pandev Academy Pandev
01.03.20 0 : 0 DRAW
Borec Borec
W
Borec Borec
08.03.20 4 : 2 WIN
Skendija Skendija
W
Makedonija Gjorce Petrov Makedonija Gjorce Petrov
11.03.20 0 : 2 WIN
Borec Borec
Vardar
10 Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum 23 6 7 10 19:28 -9 25 L
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
16.02.20 0 : 1 LOSS
Rabotnicki Rabotnicki
L
Renova Renova
23.02.20 2 : 0 LOSS
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
D
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
29.02.20 0 : 0 DRAW
Sileks Sileks
L
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
08.03.20 1 : 2 LOSS
Shkupi Shkupi
L
Vardar Vardar
11.03.20 1 : 0 LOSS
Struga Trim & Lum Struga Trim & Lum
Champions League Qualification
Europa League Qualification
Relegation Playoff
Relegation
Show more

Show more

1. MFL championship organized by North Macedonia. Contest competitors: 10 participants. At the moment favorites in football marathon are as follows:
Vardar - 46 points, 13 triumphs, 3 lost games, 7 draws.
Sileks - 36 points, 10 wins, 7 lost games, 6 draws.
Skendija - 35 points, 10 won matches, 8 lost games, 5 draws.

On 777score.com portal you can have football schedule and 1. MFL (North Macedonia) live matches.

Schedule of key matches - 1. MFL (North Macedonia):
Sileks - Pelister (14.08.2020 11:00)
Rabotnicki - Belasica Strumica (15.08.2020 11:00)
Skendija - Struga Trim & Lum (16.08.2020 11:00)

Follow 1. MFL (North Macedonia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.com.