UEFA Europa League - Football

UEFA Europa League

  • Latest results
  • Show more matches
  • fixtures
    • Qualification round 1
    • Qualification round 2
    • Qualification round 3
    • Qualification round 4
    team logoHafnarfjordur
    team logoZeljeznicar
    12
    team logoZeta
    02
    29:06ZEL-ZET1:0Details06:07ZET-ZEL2:2Details
    team logoKlaksvik
    00
    team logoAIK
    05
    29:06KLA-AIK0:0Details06:07AIK-KLA5:0Details
    team logoBraga
    team logoPartizan Belgrade
    team logoBordeaux
    team logoNomme Kalju
    22
    team logoB36 Torshavn
    11
    29:06NOM-B362:1Details06:07B36-NOM1:2Details
    team logoVideoton
    23
    team logoBalzan Youths
    03
    29:06VID-BAL2:0Details04:07BAL-VID3:3Details
    team logoOlimpik Donetsk
    team logoPAOK
    team logoOstersunds
    team logoGalatasaray
    team logoMladost Lucani
    00
    team logoInter Baku
    30
    29:06MLA-KES0:3Details06:07KES-MLA2:0Details
    team logoFola Esch
    21
    team logoMilsami
    11
    29:06FOL-MIL2:1Details06:07MIL-FOL1:1Details
    team logoValletta
    21
    team logoFolgore/Falciano
    00
    29:06VAL-FOL2:0Details06:07FOL-VAL0:1Details
    team logoUtrecht
    team logoHaugesund
    70
    team logoColeraine
    00
    29:06HAU-COL7:0Details06:07COL-HAU0:0Details
    team logoLech
    43
    team logoPelister
    00
    29:06LEC-PEL4:0Details06:07PEL-LEC0:3Details
    team logoTrencin
    53
    team logoTorpedo Kutaisi
    10
    29:06TRE-TOR5:1Details06:07TOR-TRE0:3Details
    team logoBnei Yehuda
    team logoZenit
    team logoFreiburg
    team logoVentspils
    00
    team logoValur Reykjavik
    01
    29:06VEN-VAL0:0Details06:07VAL-VEN1:0Details
    team logoDomzale
    23
    team logoFlora
    02
    29:06DOM-FLO2:0Details06:07FLO-DOM2:3Details
    team logoMarseille
    team logoOostende
    team logoViktoria Plzen
    team logoLevadia
    02
    team logoCork City
    24
    29:06LEV-COR0:2Details06:07COR-LEV4:2Details
    team logoAEK Larnaca
    51
    team logoLincoln
    01
    29:06AEK-LIN5:0Details06:07LIN-AEK1:1Details
    team logoTre Penne
    00
    team logoRabotnicki Skopje
    16
    29:06TRE-RAB0:1Details06:07RAB-TRE6:0Details
    team logoDinamo Minsk
    22
    team logoRunavik
    10
    29:06DIN-RUN2:1Details06:07RUN-DIN0:2Details
    team logoViitorul
    team logoRB Salzburg
    team logoBrugge
    team logoAEK Athens
    team logoUniversitatea Craiova
    team logoMilan
    team logoNorrkoping
    51
    team logoPrishtina
    00
    29:06NOR-PRI5:0Details06:07PRI-NOR0:1Details
    team logoSt Johnstone
    10
    team logoTrakai
    21
    29:06ST -TRA1:2Details06:07TRA-ST 1:0Details
    team logoShkendija
    34
    team logoDacia Chisinau
    00
    29:06SHK-DAC3:0Details06:07DAC-SHK0:4Details
    team logoConnahs Quay
    10
    team logoHJK Helsinki
    03
    29:06CON-HJK1:0Details06:07HJK-CON3:0Details
    team logoGent
    team logoChikhura
    01
    team logoAltach
    11
    29:06CHI-ALT0:1Details06:07ALT-CHI1:1Details
    team logoDinamo Brest
    team logoMaccabi Tel Aviv
    23
    team logoTirana
    00
    29:06MAC-TIR2:0Details06:07TIR-MAC0:3Details
    team logoReykjavik
    02
    team logoSeinajoen
    00
    29:06REY-SEI0:0Details06:07SEI-REY0:2Details
    team logoPanionios
    team logoShirak
    02
    team logoGorica
    22
    29:06SHI-GOR0:2Details06:07GOR-SHI2:2Details
    team logoEverton
    team logoVojvodina
    20
    team logoRuzomberok
    12
    29:06VOJ-RUZ2:1Details06:07RUZ-VOJ2:0Details
    team logoBrann
    team logoBrondby
    team logoVPS
    11
    team logoOlimpija Ljubljana
    00
    29:06VPS-OLI1:0Details06:07OLI-VPS0:1Details
    team logoHajduk Split
    team logoPFC Levski Sofia
    30
    team logoSutjeska
    10
    29:06PFC-SUT3:1Details06:07SUT-PFC0:0Details
    team logoLudogorets
    team logoCrusaders
    30
    team logoLiepaja
    12
    29:06CRU-LIE3:1Details06:07LIE-CRU2:0Details06:07LIE-CRUDetails
    team logoShakhter Soligorsk
    01
    team logoSuduva
    02
    29:06SHA-SUD0:0Details06:07SUD-SHA2:1Details
    team logoSion
    team logoAjax
    team logoRosenborg
    team logoKrasnodar
    team logoPyunik
    10
    team logoSlovan Bratislava
    45
    29:06PYU-SLO1:4Details06:07SLO-PYU5:0Details
    team logoLyngby
    13
    team logoBangor City
    00
    29:06LYN-BAN1:0Details06:07BAN-LYN0:3Details
    team logoIrtysh
    12
    team logoDunav Ruse
    00
    29:06IRT-DUN1:0Details06:07DUN-IRT0:2Details
    team logoRed Star
    33
    team logoFloriana
    03
    29:06RED-FLO3:0Details06:07FLO-RED3:3Details
    team logoSparta Prague
    team logoBATE
    team logoAstra
    team logoZira
    22
    team logoDifferdange 03
    01
    29:06ZIR-DIF2:0Details06:07DIF-ZIR1:2Details
    team logoOleksandria
    team logoPSV Eindhoven
    team logoUnio Esportiva Santa Coloma
    00
    team logoOsijek
    24
    29:06UNI-OSI0:2Details06:07OSI-UNI4:0Details
    team logoLuzern
    team logoAustria Wien
    team logoRangers
    10
    team logoProgres Niedercorn
    02
    29:06RAN-PRO1:0Details04:07PRO-RAN2:0Details
    team logoSt Josephs
    00
    team logoAEL Limassol
    46
    29:06ST -AEL0:4Details06:07AEL-ST 6:0Details
    team logoDinamo Zagreb
    team logoBala Town
    10
    team logoVaduz
    23
    29:06BAL-VAD1:2Details06:07VAD-BAL3:0Details
    team logoOdds
    32
    team logoBallymena United
    00
    29:06ODD-BAL3:0Details06:07BAL-ODD0:2Details
    team logoStjarnan Gardabae
    00
    team logoShamrock Rovers
    11
    29:06STJ-SHA0:1Details06:07SHA-STJ1:0Details
    team logoMlada
    team logoKairat
    62
    team logoAtlantas
    01
    29:06KAI-ATL6:0Details06:07ATL-KAI1:2Details
    team logoSkenderbeu Korce
    15
    team logoSant Julia
    00
    29:06SKE-SAN1:0Details06:07SAN-SKE0:5Details
    team logoLegia
    team logoSheriff
    team logoBeitar Jerusalem
    43
    team logoVasas
    30
    29:06BEI-VAS4:3Details06:07VAS-BEI0:3Details
    team logoPartizani Tirana
    10
    team logoBotev Plovdiv
    31
    29:06PAR-BOT1:3Details06:07BOT-PAR1:0Details
    team logoMaritimo
    team logoDynamo Kyiv
    team logoVardar Skopje
    team logoSturm Graz
    team logoMladost
    13
    team logoGandzasar
    00
    29:06MLA-GAN1:0Details06:07GAN-MLA0:3Details
    team logoFenerbahce
    team logoAberdeen
    team logoSiroki Brijeg
    20
    team logoOrdabasy
    00
    29:06SIR-ORD2:0Details06:07ORD-SIR0:0Details
    team logoApollon Limassol
    team logoZaria Balti
    22
    team logoSarajevo
    12
    29:06ZAR-SAR2:1Details06:07SAR-ZAR2:2Details
    team logoArka Gdynia
    team logoFerencvarosi
    21
    team logoJelgava
    00
    29:06FER-JEL2:0Details06:07JEL-FER0:1Details
    team logoMidtjylland
    64
    team logoDerry City
    11
    29:06MID-DER6:1Details06:07DER-MID1:4Details
    team logoPanathinaikos
    team logoGabala
    team logoDinamo Batumi
    00
    team logoJagiellonia
    14
    29:06DIN-JAG0:1Details06:07JAG-DIN4:0Details
    team logoDinamo Bucuresti
    team logoAthletic Bilbao
    team logoHafnarfjordur
    team logoZeljeznicar
    00
    team logoAIK
    02
    13:07ZEL-AIK0:0Details20:07AIK-ZEL2:0Details
    team logoBraga
    team logoPartizan Belgrade
    team logoBordeaux
    team logoNomme Kalju
    01
    team logoVideoton
    31
    13:07NOM-VID0:3Details20:07VID-NOM1:1Details
    team logoOlimpik Donetsk
    team logoPAOK
    team logoOstersunds
    21
    team logoGalatasaray
    01
    13:07OST-GAL2:0Details20:07GAL-OST1:1Details
    team logoInter Baku
    01
    team logoFola Esch
    04
    12:07KES-FOL1:0Details20:07FOL-KES4:1Details
    team logoValletta
    01
    team logoUtrecht
    03
    13:07VAL-UTR0:0Details20:07UTR-VAL3:1Details
    team logoHaugesund
    30
    team logoLech
    22
    13:07HAU-LEC3:2Details20:07LEC-HAU2:0Details
    team logoTrencin
    10
    team logoBnei Yehuda
    12
    13:07TRE-BNE1:1Details20:07BNE-TRE2:0Details
    team logoZenit
    team logoFreiburg
    team logoValur Reykjavik
    12
    team logoDomzale
    23
    13:07VAL-DOM1:2Details20:07DOM-VAL3:2Details
    team logoMarseille
    team logoOostende
    team logoViktoria Plzen
    team logoCork City
    00
    team logoAEK Larnaca
    11
    13:07COR-AEK0:1Details20:07AEK-COR1:0Details
    team logoRabotnicki Skopje
    10
    team logoDinamo Minsk
    13
    13:07RAB-DIN1:1Details20:07DIN-RAB3:0Details
    team logoViitorul
    team logoRB Salzburg
    team logoBrugge
    team logoAEK Athens
    team logoUniversitatea Craiova
    team logoMilan
    team logoNorrkoping
    22
    team logoTrakai
    12
    13:07NOR-TRA2:1Details20:07TRA-NOR2:2Details
    team logoShkendija
    31
    team logoHJK Helsinki
    11
    13:07SHK-HJK3:1Details20:07HJK-SHK1:1Details
    team logoGent
    team logoAltach
    13
    team logoDinamo Brest
    10
    13:07ALT-DIN1:1Details20:07DIN-ALT0:3Details
    team logoMaccabi Tel Aviv
    32
    team logoReykjavik
    10
    13:07MAC-REY3:1Details20:07REY-MAC0:2Details
    team logoPanionios
    23
    team logoGorica
    02
    13:07PAN-GOR2:0Details20:07GOR-PAN2:3Details
    team logoEverton
    team logoRuzomberok
    02
    team logoBrann
    10
    13:07RUZ-BRA0:1Details20:07BRA-RUZ0:2Details
    team logoBrondby
    21
    team logoVPS
    02
    13:07BRO-VPS2:0Details20:07VPS-BRO2:1Details
    team logoHajduk Split
    12
    team logoPFC Levski Sofia
    01
    13:07HAJ-PFC1:0Details20:07PFC-HAJ1:2Details
    team logoLudogorets
    team logoLiepaja
    01
    team logoSuduva
    20
    13:07LIE-SUD0:2Details20:07SUD-LIE0:1Details
    team logoSion
    team logoAjax
    team logoRosenborg
    team logoKrasnodar
    team logoSlovan Bratislava
    01
    team logoLyngby
    12
    13:07SLO-LYN0:1Details20:07LYN-SLO2:1Details
    team logoIrtysh
    10
    team logoRed Star
    12
    13:07IRT-RED1:1Details20:07RED-IRT2:0Details
    team logoSparta Prague
    team logoBATE
    team logoAstra
    30
    team logoZira
    10
    13:07AST-ZIR3:1Details20:07ZIR-AST0:0Details
    team logoOleksandria
    team logoPSV Eindhoven
    team logoOsijek
     2
    team logoLuzern
     0
    13:07PAN-SHIDetails13:07OSI-LUZ2:0Details20:07SHI-PANDetails20:07LUZ-OSI2:1Details
    team logoAustria Wien
    team logoProgres Niedercorn
    01
    team logoAEL Limassol
    12
    13:07PRO-AEL0:1Details20:07AEL-PRO2:1Details
    team logoDinamo Zagreb
    team logoVaduz
    00
    team logoOdds
    11
    13:07VAD-ODD0:1Details20:07ODD-VAD1:0Details
    team logoShamrock Rovers
    20
    team logoMlada
    32
    13:07SHA-MLA2:3Details20:07MLA-SHA2:0Details
    team logoKairat
    10
    team logoSkenderbeu Korce
    12
    13:07KAI-SKE1:1Details20:07SKE-KAI2:0Details
    team logoLegia
    team logoSheriff
    team logoBeitar Jerusalem
    10
    team logoBotev Plovdiv
    14
    13:07BEI-BOT1:1Details20:07BOT-BEI4:0Details
    team logoMaritimo
    team logoDynamo Kyiv
    team logoVardar Skopje
    team logoSturm Graz
    03
    team logoMladost
    10
    13:07STU-MLA0:1Details20:07MLA-STU0:3Details
    team logoFenerbahce
    team logoAberdeen
    12
    team logoSiroki Brijeg
    10
    13:07ABE-SIR1:1Details20:07SIR-ABE0:2Details
    team logoApollon Limassol
    32
    team logoZaria Balti
    01
    13:07APO-ZAR3:0Details20:07ZAR-APO1:2Details
    team logoArka Gdynia
    team logoFerencvarosi
    21
    team logoMidtjylland
    43
    13:07FER-MID2:4Details20:07MID-FER3:1Details
    team logoPanathinaikos
    team logoGabala
    12
    team logoJagiellonia
    10
    13:07GAB-JAG1:1Details20:07JAG-GAB0:2Details
    team logoDinamo Bucuresti
    team logoAthletic Bilbao
    team logoHafnarfjordur
    team logoAIK
    11
    team logoBraga
    12
    27:07AIK-BRA1:1Details03:08BRA-AIK2:1Details
    team logoPartizan Belgrade
    team logoBordeaux
    20
    team logoVideoton
    11
    27:07BOR-VID2:1Details03:08VID-BOR1:0Details
    team logoOlimpik Donetsk
    10
    team logoPAOK
    12
    27:07OLI-PAO1:1Details03:08PAO-OLI2:0Details
    team logoOstersunds
    12
    team logoFola Esch
    01
    27:07OST-FOL1:0Details03:08FOL-OST1:2Details
    team logoUtrecht
    02
    team logoLech
    02
    27:07UTR-LEC0:0Details03:08LEC-UTR2:2Details
    team logoBnei Yehuda
    01
    team logoZenit
    20
    27:07BNE-ZEN0:2Details03:08ZEN-BNE0:1Details
    team logoFreiburg
    10
    team logoDomzale
    02
    27:07FRE-DOM1:0Details03:08DOM-FRE2:0Details
    team logoMarseille
    40
    team logoOostende
    20
    27:07MAR-OOS4:2Details03:08OOS-MAR0:0Details
    team logoViktoria Plzen
    team logoAEK Larnaca
    21
    team logoDinamo Minsk
    01
    27:07AEK-DIN2:0Details03:08DIN-AEK1:1Details
    team logoViitorul
    team logoRB Salzburg
    team logoBrugge
    team logoAEK Athens
    team logoUniversitatea Craiova
    10
    team logoMilan
    12
    27:07UNI-MIL0:1Details03:08MIL-UNI2:0Details
    team logoTrakai
    20
    team logoShkendija
    13
    27:07TRA-SHK2:1Details03:08SHK-TRA3:0Details
    team logoGent
    11
    team logoAltach
    13
    27:07GEN-ALT1:1Details03:08ALT-GEN3:1Details
    team logoMaccabi Tel Aviv
    11
    team logoPanionios
    00
    27:07MAC-PAN1:0Details03:08PAN-MAC0:1Details
    team logoEverton
    11
    team logoRuzomberok
    00
    27:07EVE-RUZ1:0Details03:08RUZ-EVE0:1Details
    team logoBrondby
    00
    team logoHajduk Split
    02
    27:07BRO-HAJ0:0Details03:08HAJ-BRO2:0Details
    team logoLudogorets
    team logoSuduva
    31
    team logoSion
    01
    27:07SUD-SIO3:0Details02:08SIO-SUD1:1Details
    team logoAjax
    team logoRosenborg
    team logoKrasnodar
    23
    team logoLyngby
    11
    27:07KRA-LYN2:1Details03:08LYN-KRA1:3Details
    team logoRed Star
    21
    team logoSparta Prague
    00
    27:07RED-SPA2:0Details03:08SPA-RED0:1Details
    team logoBATE
    team logoAstra
    00
    team logoOleksandria
    01
    27:07AST-OLE0:0Details03:08OLE-AST1:0Details
    team logoPSV Eindhoven
    00
    team logoOsijek
    11
    27:07PSV-OSI0:1Details03:08OSI-PSV1:0Details
    team logoAustria Wien
    02
    team logoAEL Limassol
    01
    27:07AUS-AEL0:0Details02:08AEL-AUS1:2Details
    team logoDinamo Zagreb
    20
    team logoOdds
    10
    27:07DIN-ODD2:1Details03:08ODD-DIN0:0Details
    team logoMlada
    21
    team logoSkenderbeu Korce
    13
    27:07MLA-SKE2:1Details03:08SKE-MLA3:1Details
    team logoLegia
    team logoSheriff
    team logoBotev Plovdiv
    00
    team logoMaritimo
    02
    27:07BOT-MAR0:0Details03:08MAR-BOT2:0Details
    team logoDynamo Kyiv
    team logoVardar Skopje
    team logoSturm Graz
    11
    team logoFenerbahce
    21
    27:07STU-FEN1:2Details03:08FEN-STU1:1Details
    team logoAberdeen
    20
    team logoApollon Limassol
    12
    27:07ABE-APO2:1Details03:08APO-ABE2:0Details
    team logoArka Gdynia
    31
    team logoMidtjylland
    22
    27:07ARK-MID3:2Details03:08MID-ARK2:1Details
    team logoPanathinaikos
    12
    team logoGabala
    01
    27:07PAN-GAB1:0Details03:08GAB-PAN1:2Details
    team logoDinamo Bucuresti
    10
    team logoAthletic Bilbao
    13
    27:07DIN-ATH1:1Details03:08ATH-DIN3:0Details
    team logoHafnarfjordur
    12
    team logoBraga
    23
    17:08HAF-BRA1:2Details24:08BRA-HAF3:2Details
    team logoPartizan Belgrade
    04
    team logoVideoton
    00
    17:08PAR-VID0:0Details24:08VID-PAR0:4Details
    team logoPAOK
    30
    team logoOstersunds
    12
    17:08PAO-OST3:1Details24:08OST-PAO2:0Details
    team logoUtrecht
    10
    team logoZenit
    02
    16:08UTR-ZEN1:0Details24:08ZEN-UTR2:0Details
    team logoDomzale
    10
    team logoMarseille
    13
    17:08DOM-MAR1:1Details24:08MAR-DOM3:0Details
    team logoViktoria Plzen
    30
    team logoAEK Larnaca
    10
    17:08VIK-AEK3:1Details24:08AEK-VIK0:0Details
    team logoViitorul
    10
    team logoRB Salzburg
    34
    17:08VII-RB 1:3Details24:08RB -VII4:0Details
    team logoBrugge
    00
    team logoAEK Athens
    03
    17:08BRU-AEK0:0Details24:08AEK-BRU3:0Details
    team logoMilan
    61
    team logoShkendija
    00
    17:08MIL-SHK6:0Details24:08SHK-MIL0:1Details
    team logoAltach
    02
    team logoMaccabi Tel Aviv
    12
    17:08ALT-MAC0:1Details24:08MAC-ALT2:2Details
    team logoEverton
    21
    team logoHajduk Split
    01
    17:08EVE-HAJ2:0Details24:08HAJ-EVE1:1Details
    team logoLudogorets
    20
    team logoSuduva
    00
    17:08LUD-SUD2:0Details24:08SUD-LUD0:0Details
    team logoAjax
    02
    team logoRosenborg
    13
    17:08AJA-ROS0:1Details24:08ROS-AJA3:2Details
    team logoKrasnodar
    31
    team logoRed Star
    22
    17:08KRA-RED3:2Details24:08RED-KRA2:1Details
    team logoBATE
    12
    team logoOleksandria
    11
    17:08BAT-OLE1:1Details24:08OLE-BAT1:2Details
    team logoOsijek
    11
    team logoAustria Wien
    20
    17:08OSI-AUS1:2Details24:08AUS-OSI0:1Details
    team logoDinamo Zagreb
    10
    team logoSkenderbeu Korce
    10
    17:08DIN-SKE1:1Details24:08SKE-DIN0:0Details
    team logoLegia
    10
    team logoSheriff
    10
    17:08LEG-SHE1:1Details24:08SHE-LEG0:0Details
    team logoMaritimo
    01
    team logoDynamo Kyiv
    03
    17:08MAR-DYN0:0Details24:08DYN-MAR3:1Details
    team logoVardar Skopje
    22
    team logoFenerbahce
    01
    17:08VAR-FEN2:0Details24:08FEN-VAR1:2Details
    team logoApollon Limassol
    31
    team logoMidtjylland
    21
    17:08APO-MID3:2Details24:08MID-APO1:1Details
    team logoPanathinaikos
    20
    team logoAthletic Bilbao
    31
    17:08PAN-ATH2:3Details24:08ATH-PAN1:0Details
      
    UEFA Europa League championship held by International Clubs.
    As of 19.01.2019, draw shows that football teams are in the following intermediate zones:

    Qualification round 4 - Hafnarfjordur, Braga

    Qualification round 4 - Partizan Belgrade, Videoton

    Qualification round 4 - PAOK, Ostersunds

    Qualification round 4 - Utrecht, Zenit

    Qualification round 4 - Domzale, Marseille

    Qualification round 4 - Viktoria Plzen, AEK Larnaca

    Qualification round 4 - Viitorul, RB Salzburg

    Qualification round 4 - Brugge, AEK Athens

    Qualification round 4 - Milan, Shkendija

    Qualification round 4 - Altach, Maccabi Tel Aviv

    Qualification round 4 - Everton, Hajduk Split

    Qualification round 4 - Ludogorets, Suduva

    Qualification round 4 - Ajax, Rosenborg

    Qualification round 4 - Krasnodar, Red Star

    Qualification round 4 - BATE, Oleksandria

    Qualification round 4 - Osijek, Austria Wien

    Qualification round 4 - Dinamo Zagreb, Skenderbeu Korce

    Qualification round 4 - Legia, Sheriff

    Qualification round 4 - Maritimo, Dynamo Kyiv

    Qualification round 4 - Vardar Skopje, Fenerbahce

    Qualification round 4 - Apollon Limassol, Midtjylland

    Qualification round 4 - Panathinaikos, Athletic Bilbao

    UEFA Europa League (International Clubs) best forwards in tournament are as follows:

    Aritz Aduriz (Athletic Bilbao) has scored 8 goals

    Ciro Immobile (Lazio) has scored 8 goals

    Aluisio Moraes (Dynamo Kyiv) has scored 7 goals

    On 777score.com website you can have constant access to football schedule and UEFA Europa League (International Clubs) live matches.
    Schedule of coming clubs - UEFA Europa League (International Clubs):

    Fenerbahce - Zenit (14.02.2019 18:00)

    Follow UEFA Europa League (International Clubs) live standings, discover match results, team statistics in real time, and watch football online at 777score.com