Oberliga Niedersachsen
Germany

Oberliga Niedersachsen

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Hannover/Braunschweig
1 Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen 3 3 0 0 9:0 9 9 W
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
06.09.20 0 : 3 WIN
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
W
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
13.09.20 4 : 0 WIN
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
W
Arminia Hannover Arminia Hannover
20.09.20 0 : 2 WIN
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
Lupo Martini Wolfsburg
2 SVG Gottingen SVG Gottingen 3 2 1 0 5:1 4 7 W
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
06.09.20 1 : 3 WIN
SVG Gottingen SVG Gottingen
D
SVG Gottingen SVG Gottingen
13.09.20 0 : 0 DRAW
Arminia Hannover Arminia Hannover
W
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
19.09.20 0 : 2 WIN
SVG Gottingen SVG Gottingen
Lupo Martini Wolfsburg
3 HSC Tundern HSC Tundern 3 1 2 0 4:3 1 5 W
HSC Tundern HSC Tundern
05.09.20 1 : 0 WIN
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
D
HSC Tundern HSC Tundern
12.09.20 2 : 2 DRAW
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
D
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
20.09.20 1 : 1 DRAW
HSC Tundern HSC Tundern
Arminia Hannover
4 MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel 3 1 1 1 4:4 -1 4 L
HSC Tundern HSC Tundern
05.09.20 1 : 0 LOSS
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
D
FT Braunschweig FT Braunschweig
12.09.20 1 : 1 DRAW
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
W
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
20.09.20 2 : 3 WIN
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
Eintracht Northeim
5 1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf 3 1 1 1 3:3 -2 4 D
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
06.09.20 1 : 1 DRAW
FT Braunschweig FT Braunschweig
L
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
19.09.20 0 : 2 LOSS
SVG Gottingen SVG Gottingen
W
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
23.09.20 2 : 0 WIN
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
HSC Tundern
6 FT Braunschweig FT Braunschweig 3 0 3 0 2:2 0 3 D
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
06.09.20 1 : 1 DRAW
FT Braunschweig FT Braunschweig
D
FT Braunschweig FT Braunschweig
12.09.20 1 : 1 DRAW
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
D
FT Braunschweig FT Braunschweig
19.09.20 0 : 0 DRAW
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
MTV Gifhorn
7 Arminia Hannover Arminia Hannover 2 0 1 1 0:2 -2 1 D
SVG Gottingen SVG Gottingen
13.09.20 0 : 0 DRAW
Arminia Hannover Arminia Hannover
L
Arminia Hannover Arminia Hannover
20.09.20 0 : 2 LOSS
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
HSC Tundern
8 Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg 2 0 1 1 0:2 -2 1 D
FT Braunschweig FT Braunschweig
19.09.20 0 : 0 DRAW
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
L
1. Germania Egestorf 1. Germania Egestorf
23.09.20 2 : 0 LOSS
Lupo Martini Wolfsburg Lupo Martini Wolfsburg
SVG Gottingen
9 MTV Gifhorn MTV Gifhorn 3 0 1 2 4:8 -4 1 L
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
06.09.20 0 : 3 LOSS
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
D
HSC Tundern HSC Tundern
12.09.20 2 : 2 DRAW
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
L
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
20.09.20 2 : 3 LOSS
MTV Wolfenbuttel MTV Wolfenbuttel
FT Braunschweig
10 Eintracht Northeim Eintracht Northeim 3 0 1 2 2:8 -6 1 L
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
06.09.20 1 : 3 LOSS
SVG Gottingen SVG Gottingen
L
Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-Ehlershausen
13.09.20 4 : 0 LOSS
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
D
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
20.09.20 1 : 1 DRAW
HSC Tundern HSC Tundern
MTV Wolfenbuttel
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
Weser-Ems/Luneburg
1 Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus 3 3 0 0 13:1 12 9 W
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
06.09.20 6 : 1 WIN
TB Uphusen TB Uphusen
W
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
13.09.20 0 : 5 WIN
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
W
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
18.09.20 2 : 0 WIN
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
Eintracht Celle
2 Blau-Weiss Lohne Blau-Weiss Lohne 3 2 1 0 8:4 4 7 D
Blau-Weiss Lohne
05.09.20 1 : 1 DRAW
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
W
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
13.09.20 0 : 1 WIN
Blau-Weiss Lohne
W
Blau-Weiss Lohne
20.09.20 6 : 3 WIN
Eintracht Celle Eintracht Celle
Heeslinger
3 Heeslinger Heeslinger 3 1 2 0 7:3 4 5 D
Heeslinger Heeslinger
06.09.20 2 : 2 DRAW
Eintracht Celle Eintracht Celle
D
Rotenburger SV Rotenburger SV
12.09.20 1 : 1 DRAW
Heeslinger Heeslinger
W
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
20.09.20 0 : 4 WIN
Heeslinger Heeslinger
Blau-Weiss Lohne
4 Kickers Emden Kickers Emden 3 1 1 1 3:2 1 4 W
Kickers Emden Kickers Emden
05.09.20 2 : 0 WIN
Rotenburger SV Rotenburger SV
D
TB Uphusen TB Uphusen
12.09.20 0 : 0 DRAW
Kickers Emden Kickers Emden
L
Kickers Emden Kickers Emden
19.09.20 1 : 2 LOSS
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
TuS Bersenbruck
5 TB Uphusen TB Uphusen 3 1 1 1 4:8 -4 4 L
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
06.09.20 6 : 1 LOSS
TB Uphusen TB Uphusen
D
TB Uphusen TB Uphusen
12.09.20 0 : 0 DRAW
Kickers Emden Kickers Emden
W
Rotenburger SV Rotenburger SV
19.09.20 2 : 3 WIN
TB Uphusen TB Uphusen
VfL Oldenburg 1894
6 VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894 3 1 1 1 3:7 -4 4 D
Blau-Weiss Lohne
05.09.20 1 : 1 DRAW
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
L
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
13.09.20 0 : 5 LOSS
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
W
Kickers Emden Kickers Emden
19.09.20 1 : 2 WIN
VfL Oldenburg 1894 VfL Oldenburg 1894
TB Uphusen
7 TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck 3 1 0 2 3:3 2 3 W
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
05.09.20 0 : 3 WIN
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
L
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
13.09.20 0 : 1 LOSS
Blau-Weiss Lohne
L
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
18.09.20 2 : 0 LOSS
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
Kickers Emden
8 Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede 3 1 0 2 3:8 -5 3 L
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
05.09.20 0 : 3 LOSS
TuS Bersenbruck TuS Bersenbruck
L
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
20.09.20 0 : 4 LOSS
Heeslinger Heeslinger
W
Eintracht Celle Eintracht Celle
23.09.20 1 : 3 WIN
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
Rotenburger SV
9 Rotenburger SV Rotenburger SV 3 0 1 2 3:6 -3 1 L
Kickers Emden Kickers Emden
05.09.20 2 : 0 LOSS
Rotenburger SV Rotenburger SV
D
Rotenburger SV Rotenburger SV
12.09.20 1 : 1 DRAW
Heeslinger Heeslinger
L
Rotenburger SV Rotenburger SV
19.09.20 2 : 3 LOSS
TB Uphusen TB Uphusen
Hagen-Uthlede
10 Eintracht Celle Eintracht Celle 3 0 1 2 6:11 -5 1 D
Heeslinger Heeslinger
06.09.20 2 : 2 DRAW
Eintracht Celle Eintracht Celle
L
Blau-Weiss Lohne
20.09.20 6 : 3 LOSS
Eintracht Celle Eintracht Celle
L
Eintracht Celle Eintracht Celle
23.09.20 1 : 3 LOSS
Hagen-Uthlede Hagen-Uthlede
Spelle-Venhaus
Promotion round
Relegation round
Show more

Show more

Oberliga Niedersachsen championship held by Germany.

On 777score.com source you can have football schedule and Oberliga Niedersachsen (Germany) live matches.

Schedule of coming clubs - Oberliga Niedersachsen (Germany):
MTV Wolfenbuttel - Eintracht Northeim (26.09.2020 10:00)
MTV Gifhorn - FT Braunschweig (27.09.2020 08:00)
SVG Gottingen - Lupo Martini Wolfsburg (27.09.2020 08:00)

Follow Oberliga Niedersachsen (Germany) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.com.