European Championship Qualification
Europe

European Championship Qualification

Choose a season:
# Team G W D L G GD PT Form Next
A
1 England England 8 7 0 1 37:6 31 21 W
England England
10.09.19 5 : 3 WIN
Kosovo Kosovo
L
Czech Republic Czech Republic
11.10.19 2 : 1 LOSS
England England
W
Bulgaria Bulgaria
14.10.19 0 : 6 WIN
England England
W
England England
14.11.19 7 : 0 WIN
Montenegro Montenegro
W
Kosovo Kosovo
17.11.19 0 : 4 WIN
England England
2 Czech Republic Czech Republic 8 5 0 3 13:11 2 15 L
Kosovo Kosovo
07.09.19 2 : 1 LOSS
Czech Republic Czech Republic
W
Montenegro Montenegro
10.09.19 0 : 3 WIN
Czech Republic Czech Republic
W
Czech Republic Czech Republic
11.10.19 2 : 1 WIN
England England
W
Czech Republic Czech Republic
14.11.19 2 : 1 WIN
Kosovo Kosovo
L
Bulgaria Bulgaria
17.11.19 1 : 0 LOSS
Czech Republic Czech Republic
3 Kosovo Kosovo 8 3 2 3 13:16 -3 11 L
England England
10.09.19 5 : 3 LOSS
Kosovo Kosovo
W
Kosovo Kosovo
14.10.19 2 : 0 WIN
Montenegro Montenegro
L
Czech Republic Czech Republic
14.11.19 2 : 1 LOSS
Kosovo Kosovo
L
Kosovo Kosovo
17.11.19 0 : 4 LOSS
England England
L
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
08.10.20 2 : 1 LOSS
Kosovo Kosovo
4 Bulgaria Bulgaria 8 1 3 4 6:17 -11 6 L
England England
07.09.19 4 : 0 LOSS
Bulgaria Bulgaria
D
Montenegro Montenegro
11.10.19 0 : 0 DRAW
Bulgaria Bulgaria
L
Bulgaria Bulgaria
14.10.19 0 : 6 LOSS
England England
W
Bulgaria Bulgaria
17.11.19 1 : 0 WIN
Czech Republic Czech Republic
L
Bulgaria Bulgaria
08.10.20 1 : 3 LOSS
Hungary Hungary
5 Montenegro Montenegro 8 0 3 5 3:22 -19 3 L
Czech Republic Czech Republic
10.06.19 3 : 0 LOSS
Montenegro Montenegro
L
Montenegro Montenegro
10.09.19 0 : 3 LOSS
Czech Republic Czech Republic
D
Montenegro Montenegro
11.10.19 0 : 0 DRAW
Bulgaria Bulgaria
L
Kosovo Kosovo
14.10.19 2 : 0 LOSS
Montenegro Montenegro
L
England England
14.11.19 7 : 0 LOSS
Montenegro Montenegro
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
B
1 Ukraine Ukraine 8 6 2 0 17:4 13 20 W
Ukraine Ukraine
10.06.19 1 : 0 WIN
Luxembourg Luxembourg
W
Lithuania Lithuania
07.09.19 0 : 3 WIN
Ukraine Ukraine
W
Ukraine Ukraine
11.10.19 2 : 0 WIN
Lithuania Lithuania
W
Ukraine Ukraine
14.10.19 2 : 1 WIN
Portugal Portugal
D
Serbia Serbia
17.11.19 2 : 2 DRAW
Ukraine Ukraine
2 Portugal Portugal 8 5 2 1 22:6 16 17 W
Lithuania Lithuania
10.09.19 1 : 5 WIN
Portugal Portugal
W
Portugal Portugal
11.10.19 3 : 0 WIN
Luxembourg Luxembourg
L
Ukraine Ukraine
14.10.19 2 : 1 LOSS
Portugal Portugal
W
Portugal Portugal
14.11.19 6 : 0 WIN
Lithuania Lithuania
W
Luxembourg Luxembourg
17.11.19 0 : 2 WIN
Portugal Portugal
3 Serbia Serbia 8 4 2 2 17:17 -1 14 W
Luxembourg Luxembourg
10.09.19 1 : 3 WIN
Serbia Serbia
W
Lithuania Lithuania
14.10.19 1 : 2 WIN
Serbia Serbia
W
Serbia Serbia
14.11.19 3 : 2 WIN
Luxembourg Luxembourg
D
Serbia Serbia
17.11.19 2 : 2 DRAW
Ukraine Ukraine
W
Norway Norway
08.10.20 1 : 2 WIN
Serbia Serbia
Scotland
4 Luxembourg Luxembourg 8 1 1 6 7:16 -9 4 L
Ukraine Ukraine
10.06.19 1 : 0 LOSS
Luxembourg Luxembourg
L
Luxembourg Luxembourg
10.09.19 1 : 3 LOSS
Serbia Serbia
L
Portugal Portugal
11.10.19 3 : 0 LOSS
Luxembourg Luxembourg
L
Serbia Serbia
14.11.19 3 : 2 LOSS
Luxembourg Luxembourg
L
Luxembourg Luxembourg
17.11.19 0 : 2 LOSS
Portugal Portugal
5 Lithuania Lithuania 8 0 1 7 5:25 -20 1 L
Lithuania Lithuania
07.09.19 0 : 3 LOSS
Ukraine Ukraine
L
Lithuania Lithuania
10.09.19 1 : 5 LOSS
Portugal Portugal
L
Ukraine Ukraine
11.10.19 2 : 0 LOSS
Lithuania Lithuania
L
Lithuania Lithuania
14.10.19 1 : 2 LOSS
Serbia Serbia
L
Portugal Portugal
14.11.19 6 : 0 LOSS
Lithuania Lithuania
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
C
1 Germany Germany 8 7 0 1 30:7 23 21 L
Germany Germany
06.09.19 2 : 4 LOSS
Netherlands Netherlands
W
Northern Ireland Northern Ireland
09.09.19 0 : 2 WIN
Germany Germany
W
Estonia Estonia
13.10.19 0 : 3 WIN
Germany Germany
W
Germany Germany
16.11.19 4 : 0 WIN
Belarus Belarus
W
Germany Germany
19.11.19 6 : 1 WIN
Northern Ireland Northern Ireland
2 Netherlands Netherlands 8 6 1 1 24:7 17 19 W
Estonia Estonia
09.09.19 0 : 4 WIN
Netherlands Netherlands
W
Netherlands Netherlands
10.10.19 3 : 1 WIN
Northern Ireland Northern Ireland
W
Belarus Belarus
13.10.19 1 : 2 WIN
Netherlands Netherlands
D
Northern Ireland Northern Ireland
16.11.19 0 : 0 DRAW
Netherlands Netherlands
W
Netherlands Netherlands
19.11.19 5 : 0 WIN
Estonia Estonia
3 Northern Ireland Northern Ireland 8 4 1 3 9:13 -4 13 L
Northern Ireland Northern Ireland
09.09.19 0 : 2 LOSS
Germany Germany
L
Netherlands Netherlands
10.10.19 3 : 1 LOSS
Northern Ireland Northern Ireland
D
Northern Ireland Northern Ireland
16.11.19 0 : 0 DRAW
Netherlands Netherlands
L
Germany Germany
19.11.19 6 : 1 LOSS
Northern Ireland Northern Ireland
D
Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina
08.10.20 1 : 1 DRAW
Northern Ireland Northern Ireland
Slovakia
4 Belarus Belarus 8 1 1 6 4:16 -12 4 W
Estonia Estonia
06.09.19 1 : 2 WIN
Belarus Belarus
D
Belarus Belarus
10.10.19 0 : 0 DRAW
Estonia Estonia
L
Belarus Belarus
13.10.19 1 : 2 LOSS
Netherlands Netherlands
L
Germany Germany
16.11.19 4 : 0 LOSS
Belarus Belarus
L
Georgia Georgia
08.10.20 1 : 0 LOSS
Belarus Belarus
5 Estonia Estonia 8 0 1 7 2:26 -24 1 L
Estonia Estonia
06.09.19 1 : 2 LOSS
Belarus Belarus
L
Estonia Estonia
09.09.19 0 : 4 LOSS
Netherlands Netherlands
D
Belarus Belarus
10.10.19 0 : 0 DRAW
Estonia Estonia
L
Estonia Estonia
13.10.19 0 : 3 LOSS
Germany Germany
L
Netherlands Netherlands
19.11.19 5 : 0 LOSS
Estonia Estonia
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
D
1 Switzerland Switzerland 8 5 2 1 19:6 13 17 W
Switzerland Switzerland
08.09.19 4 : 0 WIN
Gibraltar Gibraltar
L
Denmark Denmark
12.10.19 1 : 0 LOSS
Switzerland Switzerland
W
Switzerland Switzerland
15.10.19 2 : 0 WIN
Republic of Ireland Republic of Ireland
W
Switzerland Switzerland
15.11.19 1 : 0 WIN
Georgia Georgia
W
Gibraltar Gibraltar
18.11.19 1 : 6 WIN
Switzerland Switzerland
2 Denmark Denmark 8 4 4 0 23:6 17 16 W
Gibraltar Gibraltar
05.09.19 0 : 6 WIN
Denmark Denmark
D
Georgia Georgia
08.09.19 0 : 0 DRAW
Denmark Denmark
W
Denmark Denmark
12.10.19 1 : 0 WIN
Switzerland Switzerland
W
Denmark Denmark
15.11.19 6 : 0 WIN
Gibraltar Gibraltar
D
Republic of Ireland Republic of Ireland
18.11.19 1 : 1 DRAW
Denmark Denmark
3 Republic of Ireland Republic of Ireland 8 3 4 1 7:5 2 13 D
Republic of Ireland Republic of Ireland
05.09.19 1 : 1 DRAW
Switzerland Switzerland
D
Georgia Georgia
12.10.19 0 : 0 DRAW
Republic of Ireland Republic of Ireland
L
Switzerland Switzerland
15.10.19 2 : 0 LOSS
Republic of Ireland Republic of Ireland
D
Republic of Ireland Republic of Ireland
18.11.19 1 : 1 DRAW
Denmark Denmark
D
Slovakia Slovakia
08.10.20 0 : 0 DRAW
Republic of Ireland Republic of Ireland
4 Georgia Georgia 8 2 2 4 7:11 -4 8 D
Georgia Georgia
08.09.19 0 : 0 DRAW
Denmark Denmark
D
Georgia Georgia
12.10.19 0 : 0 DRAW
Republic of Ireland Republic of Ireland
W
Gibraltar Gibraltar
15.10.19 2 : 3 WIN
Georgia Georgia
L
Switzerland Switzerland
15.11.19 1 : 0 LOSS
Georgia Georgia
W
Georgia Georgia
08.10.20 1 : 0 WIN
Belarus Belarus
Republic of North Macedonia
5 Gibraltar Gibraltar 8 0 0 8 3:31 -28 0 L
Gibraltar Gibraltar
05.09.19 0 : 6 LOSS
Denmark Denmark
L
Switzerland Switzerland
08.09.19 4 : 0 LOSS
Gibraltar Gibraltar
L
Gibraltar Gibraltar
15.10.19 2 : 3 LOSS
Georgia Georgia
L
Denmark Denmark
15.11.19 6 : 0 LOSS
Gibraltar Gibraltar
L
Gibraltar Gibraltar
18.11.19 1 : 6 LOSS
Switzerland Switzerland
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
E
1 Croatia Croatia 8 5 2 1 17:7 10 17 W
Slovakia Slovakia
06.09.19 0 : 4 WIN
Croatia Croatia
D
Azerbaijan Azerbaijan
09.09.19 1 : 1 DRAW
Croatia Croatia
W
Croatia Croatia
10.10.19 3 : 0 WIN
Hungary Hungary
D
Wales Wales
13.10.19 1 : 1 DRAW
Croatia Croatia
W
Croatia Croatia
16.11.19 3 : 1 WIN
Slovakia Slovakia
2 Wales Wales 8 4 2 2 10:6 4 14 W
Wales Wales
06.09.19 2 : 1 WIN
Azerbaijan Azerbaijan
D
Slovakia Slovakia
10.10.19 1 : 1 DRAW
Wales Wales
D
Wales Wales
13.10.19 1 : 1 DRAW
Croatia Croatia
W
Azerbaijan Azerbaijan
16.11.19 0 : 2 WIN
Wales Wales
W
Wales Wales
19.11.19 2 : 0 WIN
Hungary Hungary
3 Slovakia Slovakia 8 4 1 3 13:11 2 13 W
Hungary Hungary
09.09.19 1 : 2 WIN
Slovakia Slovakia
D
Slovakia Slovakia
10.10.19 1 : 1 DRAW
Wales Wales
L
Croatia Croatia
16.11.19 3 : 1 LOSS
Slovakia Slovakia
W
Slovakia Slovakia
19.11.19 2 : 0 WIN
Azerbaijan Azerbaijan
D
Slovakia Slovakia
08.10.20 0 : 0 DRAW
Republic of Ireland Republic of Ireland
Northern Ireland
4 Hungary Hungary 8 4 0 4 8:11 -3 12 L
Hungary Hungary
09.09.19 1 : 2 LOSS
Slovakia Slovakia
L
Croatia Croatia
10.10.19 3 : 0 LOSS
Hungary Hungary
W
Hungary Hungary
13.10.19 1 : 0 WIN
Azerbaijan Azerbaijan
L
Wales Wales
19.11.19 2 : 0 LOSS
Hungary Hungary
W
Bulgaria Bulgaria
08.10.20 1 : 3 WIN
Hungary Hungary
Iceland
5 Azerbaijan Azerbaijan 8 0 1 7 5:18 -13 1 L
Wales Wales
06.09.19 2 : 1 LOSS
Azerbaijan Azerbaijan
D
Azerbaijan Azerbaijan
09.09.19 1 : 1 DRAW
Croatia Croatia
L
Hungary Hungary
13.10.19 1 : 0 LOSS
Azerbaijan Azerbaijan
L
Azerbaijan Azerbaijan
16.11.19 0 : 2 LOSS
Wales Wales
L
Slovakia Slovakia
19.11.19 2 : 0 LOSS
Azerbaijan Azerbaijan
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
F
1 Spain Spain 10 8 2 0 31:5 26 26 W
Spain Spain
08.09.19 4 : 0 WIN
Faroe Islands Faroe Islands
D
Norway Norway
12.10.19 1 : 1 DRAW
Spain Spain
D
Sweden Sweden
15.10.19 1 : 1 DRAW
Spain Spain
W
Spain Spain
15.11.19 7 : 0 WIN
Malta Malta
W
Spain Spain
18.11.19 5 : 0 WIN
Romania Romania
2 Sweden Sweden 10 6 3 1 23:9 14 21 D
Sweden Sweden
08.09.19 1 : 1 DRAW
Norway Norway
W
Malta Malta
12.10.19 0 : 4 WIN
Sweden Sweden
D
Sweden Sweden
15.10.19 1 : 1 DRAW
Spain Spain
W
Romania Romania
15.11.19 0 : 2 WIN
Sweden Sweden
W
Sweden Sweden
18.11.19 3 : 0 WIN
Faroe Islands Faroe Islands
3 Norway Norway 10 4 5 1 19:11 8 17 D
Norway Norway
12.10.19 1 : 1 DRAW
Spain Spain
D
Romania Romania
15.10.19 1 : 1 DRAW
Norway Norway
W
Norway Norway
15.11.19 4 : 0 WIN
Faroe Islands Faroe Islands
W
Malta Malta
18.11.19 1 : 2 WIN
Norway Norway
L
Norway Norway
08.10.20 1 : 2 LOSS
Serbia Serbia
4 Romania Romania 10 4 2 4 17:15 2 14 W
Faroe Islands Faroe Islands
12.10.19 0 : 3 WIN
Romania Romania
D
Romania Romania
15.10.19 1 : 1 DRAW
Norway Norway
L
Romania Romania
15.11.19 0 : 2 LOSS
Sweden Sweden
L
Spain Spain
18.11.19 5 : 0 LOSS
Romania Romania
L
Iceland Iceland
08.10.20 2 : 1 LOSS
Romania Romania
5 Faroe Islands Faroe Islands 10 1 0 9 4:30 -26 3 L
Spain Spain
08.09.19 4 : 0 LOSS
Faroe Islands Faroe Islands
L
Faroe Islands Faroe Islands
12.10.19 0 : 3 LOSS
Romania Romania
W
Faroe Islands Faroe Islands
15.10.19 1 : 0 WIN
Malta Malta
L
Norway Norway
15.11.19 4 : 0 LOSS
Faroe Islands Faroe Islands
L
Sweden Sweden
18.11.19 3 : 0 LOSS
Faroe Islands Faroe Islands
6 Malta Malta 10 1 0 9 3:27 -24 3 L
Romania Romania
08.09.19 1 : 0 LOSS
Malta Malta
L
Malta Malta
12.10.19 0 : 4 LOSS
Sweden Sweden
L
Faroe Islands Faroe Islands
15.10.19 1 : 0 LOSS
Malta Malta
L
Spain Spain
15.11.19 7 : 0 LOSS
Malta Malta
L
Malta Malta
18.11.19 1 : 2 LOSS
Norway Norway
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
G
1 Poland Poland 10 8 1 1 18:5 13 25 D
Poland Poland
09.09.19 0 : 0 DRAW
Austria Austria
W
Latvia Latvia
10.10.19 0 : 3 WIN
Poland Poland
W
Poland Poland
13.10.19 2 : 0 WIN
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
W
Israel Israel
16.11.19 1 : 2 WIN
Poland Poland
W
Poland Poland
19.11.19 3 : 2 WIN
Slovenia Slovenia
2 Austria Austria 10 6 1 3 19:9 10 19 D
Poland Poland
09.09.19 0 : 0 DRAW
Austria Austria
W
Austria Austria
10.10.19 3 : 1 WIN
Israel Israel
W
Slovenia Slovenia
13.10.19 0 : 1 WIN
Austria Austria
W
Austria Austria
16.11.19 2 : 1 WIN
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
L
Latvia Latvia
19.11.19 1 : 0 LOSS
Austria Austria
3 Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia 10 4 2 4 12:13 -1 14 W
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
10.10.19 2 : 1 WIN
Slovenia Slovenia
L
Poland Poland
13.10.19 2 : 0 LOSS
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
L
Austria Austria
16.11.19 2 : 1 LOSS
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
W
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
19.11.19 1 : 0 WIN
Israel Israel
W
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
08.10.20 2 : 1 WIN
Kosovo Kosovo
Georgia
4 Slovenia Slovenia 10 4 2 4 16:11 5 14 W
Slovenia Slovenia
09.09.19 3 : 2 WIN
Israel Israel
L
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
10.10.19 2 : 1 LOSS
Slovenia Slovenia
L
Slovenia Slovenia
13.10.19 0 : 1 LOSS
Austria Austria
W
Slovenia Slovenia
16.11.19 1 : 0 WIN
Latvia Latvia
L
Poland Poland
19.11.19 3 : 2 LOSS
Slovenia Slovenia
5 Israel Israel 10 3 2 5 16:18 -2 11 L
Austria Austria
10.10.19 3 : 1 LOSS
Israel Israel
W
Israel Israel
15.10.19 3 : 1 WIN
Latvia Latvia
L
Israel Israel
16.11.19 1 : 2 LOSS
Poland Poland
L
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
19.11.19 1 : 0 LOSS
Israel Israel
D
Scotland Scotland
08.10.20 0 : 0 DRAW
Israel Israel
6 Latvia Latvia 10 1 0 9 3:28 -25 3 L
Latvia Latvia
09.09.19 0 : 2 LOSS
Republic of North Macedonia Republic of North Macedonia
L
Latvia Latvia
10.10.19 0 : 3 LOSS
Poland Poland
L
Israel Israel
15.10.19 3 : 1 LOSS
Latvia Latvia
L
Slovenia Slovenia
16.11.19 1 : 0 LOSS
Latvia Latvia
W
Latvia Latvia
19.11.19 1 : 0 WIN
Austria Austria
Qualified
# Team G W D L G GD PT Form Next
H
1 France France 10 8 1 1 25:6 19 25 W
France France
10.09.19 3 : 0 WIN
Andorra Andorra
W
Iceland Iceland
11.10.19 0 : 1 WIN
France France
D
France France
14.10.19 1 : 1 DRAW
Turkey Turkey
W
France France
14.11.19 2 : 1 WIN
Moldova Moldova
W
Albania Albania
17.11.19 0 : 2 WIN
France France
2 Turkey Turkey 10 7 2 1 18:3 15 23 W
Moldova Moldova
10.09.19 0 : 4 WIN
Turkey Turkey
W
Turkey Turkey
11.10.19 1 : 0 WIN
Albania Albania
D
France France
14.10.19 1 : 1 DRAW
Turkey Turkey
D
Turkey Turkey
14.11.19 0 : 0 DRAW
Iceland Iceland
W
Andorra Andorra
17.11.19 0 : 2 WIN
Turkey Turkey
3 Iceland Iceland 10 6 1 3 14:11 3 19 L
Iceland Iceland
11.10.19 0 : 1 LOSS
France France
W
Iceland Iceland
14.10.19 2 : 0 WIN
Andorra Andorra
D
Turkey Turkey
14.11.19 0 : 0 DRAW
Iceland Iceland
W
Moldova Moldova
17.11.19 1 : 2 WIN
Iceland Iceland
W
Iceland Iceland
08.10.20 2 : 1 WIN
Romania Romania
Hungary
4 Albania Albania 10 4 1 5 16:14 2 13 W
Albania Albania
10.09.19 4 : 2 WIN
Iceland Iceland
L
Turkey Turkey
11.10.19 1 : 0 LOSS
Albania Albania
W
Moldova Moldova
14.10.19 0 : 4 WIN
Albania Albania
D
Albania Albania
14.11.19 2 : 2 DRAW
Andorra Andorra
L
Albania Albania
17.11.19 0 : 2 LOSS
France France
5 Andorra Andorra 10 1 1 8 3:20 -17 4 L
France France
10.09.19 3 : 0 LOSS
Andorra Andorra
W
Andorra Andorra
11.10.19 1 : 0 WIN
Moldova Moldova
L
Iceland Iceland
14.10.19 2 : 0 LOSS
Andorra Andorra
D
Albania Albania
14.11.19 2 : 2 DRAW
Andorra Andorra
L
Andorra Andorra
17.11.19 0 : 2 LOSS
Turkey Turkey
6 Moldova Moldova 10 1 0 9 4:26 -22 3 L
Moldova Moldova
10.09.19 0 : 4 LOSS
Turkey Turkey
L
Andorra Andorra
11.10.19 1 : 0 LOSS
Moldova Moldova
L
Moldova Moldova
14.10.19 0 : 4 LOSS
Albania Albania
L
France France
14.11.19 2 : 1 LOSS
Moldova Moldova
L
Moldova Moldova
17.11.19 1 : 2 LOSS
Iceland Iceland
Qualified