2nd Division
Denmark

2nd Division

Choose a season:
# Team G W D L G GD PT Form Next
Pulje 1
1 Jammerbugt Jammerbugt 7 6 1 0 19:8 11 19 W
Jammerbugt Jammerbugt
19.09.20 4 : 1 WIN
Dalum Dalum
W
Sydvest 05 Sydvest 05
26.09.20 2 : 3 WIN
Jammerbugt Jammerbugt
W
Jammerbugt Jammerbugt
02.10.20 2 : 0 WIN
Thisted Thisted
D
VSK Aarhus VSK Aarhus
10.10.20 1 : 1 DRAW
Jammerbugt Jammerbugt
D
Holstebro Holstebro
18.10.20 2 : 2 DRAW
Jammerbugt Jammerbugt
Holbæk B&I
2 Frem Frem 8 4 4 0 11:5 6 16 W
Frem Frem
19.09.20 3 : 1 WIN
Holstebro Holstebro
D
Dalum Dalum
26.09.20 0 : 0 DRAW
Frem Frem
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
03.10.20 0 : 1 WIN
Frem Frem
W
Frem Frem
10.10.20 2 : 1 WIN
Brabrand Brabrand
D
Frem Frem
17.10.20 1 : 1 DRAW
Thisted Thisted
Naesby
3 B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen 8 5 0 3 15:11 4 15 W
Thisted Thisted
20.09.20 0 : 1 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
26.09.20 3 : 2 WIN
Brabrand Brabrand
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
03.10.20 0 : 1 LOSS
Frem Frem
W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
10.10.20 1 : 2 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
17.10.20 2 : 3 LOSS
Naesby Naesby
Aarhus Fremad
4 VSK Aarhus VSK Aarhus 8 4 3 1 9:5 4 15 D
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
19.09.20 1 : 1 DRAW
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
VSK Aarhus VSK Aarhus
26.09.20 0 : 1 LOSS
Holbæk B&I Holbæk B&I
W
Holstebro Holstebro
04.10.20 0 : 1 WIN
VSK Aarhus VSK Aarhus
D
VSK Aarhus VSK Aarhus
10.10.20 1 : 1 DRAW
Jammerbugt Jammerbugt
W
Oure Oure
17.10.20 1 : 2 WIN
VSK Aarhus VSK Aarhus
Thisted
5 Thisted Thisted 8 4 1 3 12:8 4 13 L
Thisted Thisted
20.09.20 0 : 1 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
W
Thisted Thisted
27.09.20 1 : 0 WIN
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
L
Jammerbugt Jammerbugt
02.10.20 2 : 0 LOSS
Thisted Thisted
W
Thisted Thisted
11.10.20 4 : 2 WIN
Naesby Naesby
D
Frem Frem
17.10.20 1 : 1 DRAW
Thisted Thisted
VSK Aarhus
6 Aarhus Fremad Aarhus Fremad 8 3 3 2 12:10 2 12 D
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
19.09.20 1 : 1 DRAW
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
Thisted Thisted
27.09.20 1 : 0 LOSS
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
03.10.20 4 : 0 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
L
Holbæk B&I Holbæk B&I
11.10.20 3 : 0 LOSS
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
D
Brabrand Brabrand
17.10.20 1 : 1 DRAW
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
B.93 Copenhagen
7 Dalum Dalum 8 3 3 2 10:11 -1 12 L
Jammerbugt Jammerbugt
19.09.20 4 : 1 LOSS
Dalum Dalum
D
Dalum Dalum
26.09.20 0 : 0 DRAW
Frem Frem
L
Brabrand Brabrand
03.10.20 1 : 0 LOSS
Dalum Dalum
W
Dalum Dalum
10.10.20 1 : 0 WIN
Holstebro Holstebro
W
Dalum Dalum
17.10.20 4 : 3 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
Oure
8 Middelfart G&BK Middelfart G&BK 8 3 0 5 17:15 2 9 W
Brabrand Brabrand
19.09.20 0 : 2 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
26.09.20 5 : 0 WIN
Naesby Naesby
W
Oure Oure
03.10.20 0 : 3 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
10.10.20 1 : 2 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
L
Dalum Dalum
17.10.20 4 : 3 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
Holstebro
9 Brabrand Brabrand 8 2 2 4 9:11 -2 8 L
Brabrand Brabrand
19.09.20 0 : 2 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
26.09.20 3 : 2 LOSS
Brabrand Brabrand
W
Brabrand Brabrand
03.10.20 1 : 0 WIN
Dalum Dalum
L
Frem Frem
10.10.20 2 : 1 LOSS
Brabrand Brabrand
D
Brabrand Brabrand
17.10.20 1 : 1 DRAW
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
Sydvest 05
10 Sydvest 05 Sydvest 05 8 2 2 4 10:14 -4 8 W
Naesby Naesby
20.09.20 0 : 2 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
L
Sydvest 05 Sydvest 05
26.09.20 2 : 3 LOSS
Jammerbugt Jammerbugt
L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
03.10.20 4 : 0 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
D
Sydvest 05 Sydvest 05
10.10.20 3 : 3 DRAW
Oure Oure
W
Holbæk B&I Holbæk B&I
17.10.20 2 : 3 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
Holbæk B&I
11 Holbæk B&I Holbæk B&I 8 2 2 4 10:14 -4 8 L
Holbæk B&I Holbæk B&I
20.09.20 0 : 2 LOSS
Oure Oure
W
VSK Aarhus VSK Aarhus
26.09.20 0 : 1 WIN
Holbæk B&I Holbæk B&I
D
Naesby Naesby
03.10.20 2 : 2 DRAW
Holbæk B&I Holbæk B&I
W
Holbæk B&I Holbæk B&I
11.10.20 3 : 0 WIN
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
L
Holbæk B&I Holbæk B&I
17.10.20 2 : 3 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
Sydvest 05
12 Naesby Naesby 8 2 1 5 11:20 -9 7 L
Naesby Naesby
20.09.20 0 : 2 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
26.09.20 5 : 0 LOSS
Naesby Naesby
D
Naesby Naesby
03.10.20 2 : 2 DRAW
Holbæk B&I Holbæk B&I
L
Thisted Thisted
11.10.20 4 : 2 LOSS
Naesby Naesby
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
17.10.20 2 : 3 WIN
Naesby Naesby
Frem
13 Oure Oure 8 2 1 5 9:19 -10 7 W
Holbæk B&I Holbæk B&I
20.09.20 0 : 2 WIN
Oure Oure
L
Holstebro Holstebro
27.09.20 4 : 1 LOSS
Oure Oure
L
Oure Oure
03.10.20 0 : 3 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
D
Sydvest 05 Sydvest 05
10.10.20 3 : 3 DRAW
Oure Oure
L
Oure Oure
17.10.20 1 : 2 LOSS
VSK Aarhus VSK Aarhus
Dalum
14 Holstebro Holstebro 7 1 1 5 9:12 -3 4 L
Frem Frem
19.09.20 3 : 1 LOSS
Holstebro Holstebro
W
Holstebro Holstebro
27.09.20 4 : 1 WIN
Oure Oure
L
Holstebro Holstebro
04.10.20 0 : 1 LOSS
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
Dalum Dalum
10.10.20 1 : 0 LOSS
Holstebro Holstebro
D
Holstebro Holstebro
18.10.20 2 : 2 DRAW
Jammerbugt Jammerbugt
Middelfart G&BK
Promotion
Qualified
Relegation
# Team G W D L G GD PT Form Next
Pulje 2
1 Nykobing Nykobing 8 7 1 0 23:5 18 22 W
AB Tarnby AB Tarnby
19.09.20 1 : 3 WIN
Nykobing Nykobing
W
Nykobing Nykobing
26.09.20 6 : 3 WIN
Bronshoj Bronshoj
W
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
03.10.20 0 : 4 WIN
Nykobing Nykobing
W
Nykobing Nykobing
10.10.20 3 : 0 WIN
DGL 2000 DGL 2000
W
Hillerod Hillerod
17.10.20 1 : 3 WIN
Nykobing Nykobing
Vanlose
2 Næstved Næstved 8 5 3 0 15:4 11 18 W
Næstved Næstved
25.09.20 3 : 0 WIN
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
W
Roskilde Roskilde
29.09.20 0 : 1 WIN
Næstved Næstved
D
Slagelse B&I Slagelse B&I
04.10.20 1 : 1 DRAW
Næstved Næstved
W
Næstved Næstved
09.10.20 3 : 0 WIN
Avarta Avarta
D
Skovshoved Skovshoved
17.10.20 3 : 3 DRAW
Næstved Næstved
AB Tarnby
3 Akademisk Akademisk 8 5 2 1 13:7 6 17 W
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
19.09.20 0 : 4 WIN
Akademisk Akademisk
D
Akademisk Akademisk
27.09.20 0 : 0 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
W
Avarta Avarta
04.10.20 0 : 2 WIN
Akademisk Akademisk
W
Akademisk Akademisk
11.10.20 3 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
W
Bronshoj Bronshoj
17.10.20 1 : 2 WIN
Akademisk Akademisk
DGL 2000
4 Vanlose Vanlose 8 4 2 2 13:9 4 14 D
Skovshoved Skovshoved
19.09.20 2 : 2 DRAW
Vanlose Vanlose
W
Vanlose Vanlose
26.09.20 2 : 0 WIN
Avarta Avarta
D
AB Tarnby AB Tarnby
03.10.20 1 : 1 DRAW
Vanlose Vanlose
W
Vanlose Vanlose
10.10.20 3 : 0 WIN
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
DGL 2000 DGL 2000
17.10.20 1 : 0 LOSS
Vanlose Vanlose
Nykobing
5 Hellerup IK Hellerup IK 7 4 2 1 12:8 4 14 L
Næstved Næstved
18.09.20 2 : 0 LOSS
Hellerup IK Hellerup IK
D
Akademisk Akademisk
27.09.20 0 : 0 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
W
Hellerup IK Hellerup IK
02.10.20 3 : 1 WIN
Roskilde Roskilde
W
Hellerup IK Hellerup IK
10.10.20 4 : 2 WIN
Hillerod Hillerod
W
Avarta Avarta
18.10.20 0 : 1 WIN
Hellerup IK Hellerup IK
Bronshoj
6 DGL 2000 DGL 2000 8 4 2 2 7:6 1 14 W
Bronshoj Bronshoj
19.09.20 1 : 3 WIN
DGL 2000 DGL 2000
D
DGL 2000 DGL 2000
26.09.20 0 : 0 DRAW
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Hillerod Hillerod
03.10.20 1 : 0 LOSS
DGL 2000 DGL 2000
L
Nykobing Nykobing
10.10.20 3 : 0 LOSS
DGL 2000 DGL 2000
W
DGL 2000 DGL 2000
17.10.20 1 : 0 WIN
Vanlose Vanlose
Akademisk
7 Hillerod Hillerod 8 4 1 3 10:10 2 13 D
Slagelse B&I Slagelse B&I
20.09.20 1 : 1 DRAW
Hillerod Hillerod
W
Roskilde Roskilde
25.09.20 0 : 1 WIN
Hillerod Hillerod
W
Hillerod Hillerod
03.10.20 1 : 0 WIN
DGL 2000 DGL 2000
L
Hellerup IK Hellerup IK
10.10.20 4 : 2 LOSS
Hillerod Hillerod
L
Hillerod Hillerod
17.10.20 1 : 3 LOSS
Nykobing Nykobing
KFUM Roskilde
8 KFUM Roskilde KFUM Roskilde 8 3 1 4 10:17 -7 10 L
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
19.09.20 0 : 4 LOSS
Akademisk Akademisk
L
Næstved Næstved
25.09.20 3 : 0 LOSS
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
L
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
03.10.20 0 : 4 LOSS
Nykobing Nykobing
W
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
10.10.20 3 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
W
AB Tarnby AB Tarnby
17.10.20 1 : 2 WIN
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
Hillerod
9 Skovshoved Skovshoved 8 1 4 3 14:16 -2 7 D
Skovshoved Skovshoved
19.09.20 2 : 2 DRAW
Vanlose Vanlose
W
Skovshoved Skovshoved
26.09.20 3 : 0 WIN
AB Tarnby AB Tarnby
D
Bronshoj Bronshoj
03.10.20 1 : 1 DRAW
Skovshoved Skovshoved
L
Akademisk Akademisk
11.10.20 3 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
D
Skovshoved Skovshoved
17.10.20 3 : 3 DRAW
Næstved Næstved
Roskilde
10 Roskilde Roskilde 7 2 1 4 8:10 -2 7 L
Roskilde Roskilde
25.09.20 0 : 1 LOSS
Hillerod Hillerod
L
Roskilde Roskilde
29.09.20 0 : 1 LOSS
Næstved Næstved
L
Hellerup IK Hellerup IK
02.10.20 3 : 1 LOSS
Roskilde Roskilde
W
Roskilde Roskilde
09.10.20 4 : 2 WIN
AB Tarnby AB Tarnby
L
Slagelse B&I Slagelse B&I
18.10.20 3 : 1 LOSS
Roskilde Roskilde
Skovshoved
11 Slagelse B&I Slagelse B&I 7 1 4 2 5:7 -2 7 D
Slagelse B&I Slagelse B&I
20.09.20 1 : 1 DRAW
Hillerod Hillerod
D
DGL 2000 DGL 2000
26.09.20 0 : 0 DRAW
Slagelse B&I Slagelse B&I
D
Slagelse B&I Slagelse B&I
04.10.20 1 : 1 DRAW
Næstved Næstved
L
Vanlose Vanlose
10.10.20 3 : 0 LOSS
Slagelse B&I Slagelse B&I
W
Slagelse B&I Slagelse B&I
18.10.20 3 : 1 WIN
Roskilde Roskilde
Avarta
12 Bronshoj Bronshoj 8 1 1 6 13:18 -5 4 L
Bronshoj Bronshoj
19.09.20 1 : 3 LOSS
DGL 2000 DGL 2000
L
Nykobing Nykobing
26.09.20 6 : 3 LOSS
Bronshoj Bronshoj
D
Bronshoj Bronshoj
03.10.20 1 : 1 DRAW
Skovshoved Skovshoved
L
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
10.10.20 3 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
L
Bronshoj Bronshoj
17.10.20 1 : 2 LOSS
Akademisk Akademisk
Hellerup IK
13 Avarta Avarta 7 0 1 6 2:12 -10 1 D
Avarta Avarta
20.09.20 2 : 2 DRAW
Roskilde Roskilde
L
Vanlose Vanlose
26.09.20 2 : 0 LOSS
Avarta Avarta
L
Avarta Avarta
04.10.20 0 : 2 LOSS
Akademisk Akademisk
L
Næstved Næstved
09.10.20 3 : 0 LOSS
Avarta Avarta
L
Avarta Avarta
18.10.20 0 : 1 LOSS
Hellerup IK Hellerup IK
Slagelse B&I
14 AB Tarnby AB Tarnby 8 0 1 7 5:21 -16 1 L
AB Tarnby AB Tarnby
19.09.20 1 : 3 LOSS
Nykobing Nykobing
L
Skovshoved Skovshoved
26.09.20 3 : 0 LOSS
AB Tarnby AB Tarnby
D
AB Tarnby AB Tarnby
03.10.20 1 : 1 DRAW
Vanlose Vanlose
L
Roskilde Roskilde
09.10.20 4 : 2 LOSS
AB Tarnby AB Tarnby
L
AB Tarnby AB Tarnby
17.10.20 1 : 2 LOSS
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
Næstved
Promotion
Qualified
Relegation