2nd Division
Denmark

2nd Division

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
2nd Division
1 B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen 23 9 8 6 35:29 6 35 W
Ringkobing Ringkobing
20.06.20 1 : 5 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
W
Dalum Dalum
24.06.20 0 : 2 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
27.06.20 3 : 1 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
01.07.20 1 : 3 LOSS
Vejgaard Vejgaard
W
VSK Aarhus VSK Aarhus
04.07.20 0 : 3 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
2 Hillerod Hillerod 23 11 2 10 34:32 2 35 D
Hillerod Hillerod
20.06.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
W
VSK Aarhus VSK Aarhus
24.06.20 1 : 2 WIN
Hillerod Hillerod
W
Vejgaard Vejgaard
27.06.20 0 : 3 WIN
Hillerod Hillerod
W
Hillerod Hillerod
01.07.20 2 : 0 WIN
Naesby Naesby
W
Sydvest 05 Sydvest 05
04.07.20 0 : 1 WIN
Hillerod Hillerod
3 VSK Aarhus VSK Aarhus 23 9 2 12 27:35 -8 29 L
VSK Aarhus VSK Aarhus
20.06.20 0 : 1 LOSS
FA 2000 FA 2000
L
VSK Aarhus VSK Aarhus
24.06.20 1 : 2 LOSS
Hillerod Hillerod
W
Skovshoved Skovshoved
27.06.20 0 : 1 WIN
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
Slagelse B&I Slagelse B&I
01.07.20 3 : 0 LOSS
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
VSK Aarhus VSK Aarhus
04.07.20 0 : 3 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
4 Holbæk B&I Holbæk B&I 23 7 6 10 31:35 -4 27 W
Holbæk B&I Holbæk B&I
20.06.20 3 : 2 WIN
Vejgaard Vejgaard
D
Naesby Naesby
24.06.20 1 : 1 DRAW
Holbæk B&I Holbæk B&I
W
Dalum Dalum
27.06.20 0 : 2 WIN
Holbæk B&I Holbæk B&I
L
Holbæk B&I Holbæk B&I
01.07.20 0 : 2 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
W
Ringkobing Ringkobing
04.07.20 2 : 4 WIN
Holbæk B&I Holbæk B&I
5 FA 2000 FA 2000 23 7 6 10 29:41 -12 27 W
VSK Aarhus VSK Aarhus
20.06.20 0 : 1 WIN
FA 2000 FA 2000
L
Sydvest 05 Sydvest 05
24.06.20 3 : 0 LOSS
FA 2000 FA 2000
L
FA 2000 FA 2000
27.06.20 0 : 2 LOSS
Naesby Naesby
D
FA 2000 FA 2000
01.07.20 1 : 1 DRAW
Ringkobing Ringkobing
W
Vejgaard Vejgaard
04.07.20 2 : 4 WIN
FA 2000 FA 2000
6 Dalum Dalum 23 6 8 9 32:34 -2 26 D
Hillerod Hillerod
20.06.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
L
Dalum Dalum
24.06.20 0 : 2 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
L
Dalum Dalum
27.06.20 0 : 2 LOSS
Holbæk B&I Holbæk B&I
D
Skovshoved Skovshoved
01.07.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
D
Dalum Dalum
04.07.20 1 : 1 DRAW
Slagelse B&I Slagelse B&I
7 Sydvest 05 Sydvest 05 23 7 4 12 30:42 -12 25 L
Sydvest 05 Sydvest 05
20.06.20 0 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
W
Sydvest 05 Sydvest 05
24.06.20 3 : 0 WIN
FA 2000 FA 2000
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
27.06.20 3 : 1 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
W
Holbæk B&I Holbæk B&I
01.07.20 0 : 2 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
L
Sydvest 05 Sydvest 05
04.07.20 0 : 1 LOSS
Hillerod Hillerod
8 Skovshoved Skovshoved 23 6 5 12 19:34 -15 23 W
Sydvest 05 Sydvest 05
20.06.20 0 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
W
Ringkobing Ringkobing
24.06.20 1 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
L
Skovshoved Skovshoved
27.06.20 0 : 1 LOSS
VSK Aarhus VSK Aarhus
D
Skovshoved Skovshoved
01.07.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
W
Naesby Naesby
04.07.20 1 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
9 Naesby Naesby 23 5 7 11 25:38 -13 22 L
Naesby Naesby
20.06.20 1 : 2 LOSS
Slagelse B&I Slagelse B&I
D
Naesby Naesby
24.06.20 1 : 1 DRAW
Holbæk B&I Holbæk B&I
W
FA 2000 FA 2000
27.06.20 0 : 2 WIN
Naesby Naesby
L
Hillerod Hillerod
01.07.20 2 : 0 LOSS
Naesby Naesby
L
Naesby Naesby
04.07.20 1 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
10 Slagelse B&I Slagelse B&I 23 5 6 12 26:37 -11 21 W
Naesby Naesby
20.06.20 1 : 2 WIN
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Vejgaard Vejgaard
24.06.20 2 : 1 LOSS
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Slagelse B&I Slagelse B&I
27.06.20 1 : 2 LOSS
Ringkobing Ringkobing
W
Slagelse B&I Slagelse B&I
01.07.20 3 : 0 WIN
VSK Aarhus VSK Aarhus
D
Dalum Dalum
04.07.20 1 : 1 DRAW
Slagelse B&I Slagelse B&I
11 Vejgaard Vejgaard 23 4 6 13 28:54 -26 18 L
Holbæk B&I Holbæk B&I
20.06.20 3 : 2 LOSS
Vejgaard Vejgaard
W
Vejgaard Vejgaard
24.06.20 2 : 1 WIN
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Vejgaard Vejgaard
27.06.20 0 : 3 LOSS
Hillerod Hillerod
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
01.07.20 1 : 3 WIN
Vejgaard Vejgaard
L
Vejgaard Vejgaard
04.07.20 2 : 4 LOSS
FA 2000 FA 2000
12 Ringkobing Ringkobing 23 3 7 13 28:54 -26 16 L
Ringkobing Ringkobing
20.06.20 1 : 5 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
L
Ringkobing Ringkobing
24.06.20 1 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
W
Slagelse B&I Slagelse B&I
27.06.20 1 : 2 WIN
Ringkobing Ringkobing
D
FA 2000 FA 2000
01.07.20 1 : 1 DRAW
Ringkobing Ringkobing
L
Ringkobing Ringkobing
04.07.20 2 : 4 LOSS
Holbæk B&I Holbæk B&I
Relegation
# Team G W D L G GD PT Form Next
2nd Division
1 Helsingor Helsingor 23 17 3 3 64:18 46 54 L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
20.06.20 1 : 0 LOSS
Helsingor Helsingor
W
Brabrand Brabrand
24.06.20 0 : 2 WIN
Helsingor Helsingor
W
Helsingor Helsingor
27.06.20 3 : 0 WIN
Thisted Thisted
W
Helsingor Helsingor
01.07.20 3 : 1 WIN
Akademisk Akademisk
D
Jammerbugt Jammerbugt
04.07.20 0 : 0 DRAW
Helsingor Helsingor
2 Aarhus Fremad Aarhus Fremad 23 17 3 3 54:12 42 54 W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
20.06.20 1 : 0 WIN
Helsingor Helsingor
W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
24.06.20 5 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
W
Avarta Avarta
27.06.20 0 : 2 WIN
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
W
Hellerup IK Hellerup IK
01.07.20 1 : 5 WIN
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
04.07.20 7 : 0 WIN
Frem Frem
3 Middelfart G&BK Middelfart G&BK 23 13 4 6 43:29 14 43 L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
20.06.20 2 : 4 LOSS
Vanlose Vanlose
W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
24.06.20 2 : 0 WIN
Hellerup IK Hellerup IK
L
Frem Frem
27.06.20 4 : 2 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
W
Avarta Avarta
01.07.20 1 : 2 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
04.07.20 5 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
4 Brabrand Brabrand 23 11 6 6 39:33 6 39 W
Brabrand Brabrand
20.06.20 3 : 2 WIN
Avarta Avarta
L
Brabrand Brabrand
24.06.20 0 : 2 LOSS
Helsingor Helsingor
L
Hellerup IK Hellerup IK
27.06.20 4 : 0 LOSS
Brabrand Brabrand
D
Bronshoj Bronshoj
01.07.20 1 : 1 DRAW
Brabrand Brabrand
W
Brabrand Brabrand
04.07.20 1 : 0 WIN
Vanlose Vanlose
5 Thisted Thisted 23 11 5 7 38:34 4 38 W
Thisted Thisted
20.06.20 2 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
W
Thisted Thisted
24.06.20 3 : 2 WIN
Frem Frem
L
Helsingor Helsingor
27.06.20 3 : 0 LOSS
Thisted Thisted
W
Vanlose Vanlose
01.07.20 0 : 1 WIN
Thisted Thisted
D
Thisted Thisted
03.07.20 2 : 2 DRAW
Avarta Avarta
6 Jammerbugt Jammerbugt 23 9 10 4 33:21 12 37 D
Jammerbugt Jammerbugt
20.06.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
W
Jammerbugt Jammerbugt
24.06.20 3 : 0 WIN
Vanlose Vanlose
W
Bronshoj Bronshoj
27.06.20 1 : 3 WIN
Jammerbugt Jammerbugt
W
Frem Frem
01.07.20 0 : 1 WIN
Jammerbugt Jammerbugt
D
Jammerbugt Jammerbugt
04.07.20 0 : 0 DRAW
Helsingor Helsingor
7 Akademisk Akademisk 23 10 6 7 46:37 9 36 D
Akademisk Akademisk
20.06.20 2 : 2 DRAW
Frem Frem
W
Akademisk Akademisk
24.06.20 2 : 1 WIN
Avarta Avarta
W
Vanlose Vanlose
27.06.20 1 : 3 WIN
Akademisk Akademisk
L
Helsingor Helsingor
01.07.20 3 : 1 LOSS
Akademisk Akademisk
D
Akademisk Akademisk
04.07.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
8 Hellerup IK Hellerup IK 23 9 8 6 36:29 7 35 D
Jammerbugt Jammerbugt
20.06.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
24.06.20 2 : 0 LOSS
Hellerup IK Hellerup IK
W
Hellerup IK Hellerup IK
27.06.20 4 : 0 WIN
Brabrand Brabrand
L
Hellerup IK Hellerup IK
01.07.20 1 : 5 LOSS
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
D
Akademisk Akademisk
04.07.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
9 Vanlose Vanlose 23 10 4 9 31:29 2 34 W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
20.06.20 2 : 4 WIN
Vanlose Vanlose
L
Jammerbugt Jammerbugt
24.06.20 3 : 0 LOSS
Vanlose Vanlose
L
Vanlose Vanlose
27.06.20 1 : 3 LOSS
Akademisk Akademisk
L
Vanlose Vanlose
01.07.20 0 : 1 LOSS
Thisted Thisted
L
Brabrand Brabrand
04.07.20 1 : 0 LOSS
Vanlose Vanlose
10 Bronshoj Bronshoj 23 8 7 8 26:37 -11 31 L
Thisted Thisted
20.06.20 2 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
24.06.20 5 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
L
Bronshoj Bronshoj
27.06.20 1 : 3 LOSS
Jammerbugt Jammerbugt
D
Bronshoj Bronshoj
01.07.20 1 : 1 DRAW
Brabrand Brabrand
L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
04.07.20 5 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
11 Frem Frem 23 7 8 8 35:39 -4 29 D
Akademisk Akademisk
20.06.20 2 : 2 DRAW
Frem Frem
L
Thisted Thisted
24.06.20 3 : 2 LOSS
Frem Frem
W
Frem Frem
27.06.20 4 : 2 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
L
Frem Frem
01.07.20 0 : 1 LOSS
Jammerbugt Jammerbugt
L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
04.07.20 7 : 0 LOSS
Frem Frem
12 Avarta Avarta 23 6 7 10 24:30 -6 25 L
Brabrand Brabrand
20.06.20 3 : 2 LOSS
Avarta Avarta
L
Akademisk Akademisk
24.06.20 2 : 1 LOSS
Avarta Avarta
L
Avarta Avarta
27.06.20 0 : 2 LOSS
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
L
Avarta Avarta
01.07.20 1 : 2 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
D
Thisted Thisted
03.07.20 2 : 2 DRAW
Avarta Avarta
Promotion
# Team G W D L G GD PT Form Next
Pulje 1
1 Helsingor Helsingor 17 14 2 1 55:14 41 44 L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
20.06.20 1 : 0 LOSS
Helsingor Helsingor
W
Brabrand Brabrand
24.06.20 0 : 2 WIN
Helsingor Helsingor
W
Helsingor Helsingor
27.06.20 3 : 0 WIN
Thisted Thisted
W
Helsingor Helsingor
01.07.20 3 : 1 WIN
Akademisk Akademisk
D
Jammerbugt Jammerbugt
04.07.20 0 : 0 DRAW
Helsingor Helsingor
2 Vanlose Vanlose 17 9 3 5 25:18 7 30 W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
20.06.20 2 : 4 WIN
Vanlose Vanlose
L
Jammerbugt Jammerbugt
24.06.20 3 : 0 LOSS
Vanlose Vanlose
L
Vanlose Vanlose
27.06.20 1 : 3 LOSS
Akademisk Akademisk
L
Vanlose Vanlose
01.07.20 0 : 1 LOSS
Thisted Thisted
L
Brabrand Brabrand
04.07.20 1 : 0 LOSS
Vanlose Vanlose
3 Bronshoj Bronshoj 17 8 5 4 20:17 3 29 L
Thisted Thisted
20.06.20 2 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
24.06.20 5 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
L
Bronshoj Bronshoj
27.06.20 1 : 3 LOSS
Jammerbugt Jammerbugt
D
Bronshoj Bronshoj
01.07.20 1 : 1 DRAW
Brabrand Brabrand
L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
04.07.20 5 : 0 LOSS
Bronshoj Bronshoj
4 Hellerup IK Hellerup IK 17 7 6 4 27:20 7 27 D
Jammerbugt Jammerbugt
20.06.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
24.06.20 2 : 0 LOSS
Hellerup IK Hellerup IK
W
Hellerup IK Hellerup IK
27.06.20 4 : 0 WIN
Brabrand Brabrand
L
Hellerup IK Hellerup IK
01.07.20 1 : 5 LOSS
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
D
Akademisk Akademisk
04.07.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
5 Frem Frem 17 6 7 4 26:22 4 25 D
Akademisk Akademisk
20.06.20 2 : 2 DRAW
Frem Frem
L
Thisted Thisted
24.06.20 3 : 2 LOSS
Frem Frem
W
Frem Frem
27.06.20 4 : 2 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
L
Frem Frem
01.07.20 0 : 1 LOSS
Jammerbugt Jammerbugt
L
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
04.07.20 7 : 0 LOSS
Frem Frem
6 Avarta Avarta 17 6 6 5 17:16 1 24 L
Brabrand Brabrand
20.06.20 3 : 2 LOSS
Avarta Avarta
L
Akademisk Akademisk
24.06.20 2 : 1 LOSS
Avarta Avarta
L
Avarta Avarta
27.06.20 0 : 2 LOSS
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
L
Avarta Avarta
01.07.20 1 : 2 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
D
Thisted Thisted
03.07.20 2 : 2 DRAW
Avarta Avarta
7 B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen 17 4 8 5 17:24 -7 20 W
Ringkobing Ringkobing
20.06.20 1 : 5 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
W
Dalum Dalum
24.06.20 0 : 2 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
27.06.20 3 : 1 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
01.07.20 1 : 3 LOSS
Vejgaard Vejgaard
W
VSK Aarhus VSK Aarhus
04.07.20 0 : 3 WIN
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
8 Hillerod Hillerod 17 6 1 10 21:30 -9 19 D
Hillerod Hillerod
20.06.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
W
VSK Aarhus VSK Aarhus
24.06.20 1 : 2 WIN
Hillerod Hillerod
W
Vejgaard Vejgaard
27.06.20 0 : 3 WIN
Hillerod Hillerod
W
Hillerod Hillerod
01.07.20 2 : 0 WIN
Naesby Naesby
W
Sydvest 05 Sydvest 05
04.07.20 0 : 1 WIN
Hillerod Hillerod
9 FA 2000 FA 2000 17 5 4 8 23:33 -10 19 W
VSK Aarhus VSK Aarhus
20.06.20 0 : 1 WIN
FA 2000 FA 2000
L
Sydvest 05 Sydvest 05
24.06.20 3 : 0 LOSS
FA 2000 FA 2000
L
FA 2000 FA 2000
27.06.20 0 : 2 LOSS
Naesby Naesby
D
FA 2000 FA 2000
01.07.20 1 : 1 DRAW
Ringkobing Ringkobing
W
Vejgaard Vejgaard
04.07.20 2 : 4 WIN
FA 2000 FA 2000
10 Holbæk B&I Holbæk B&I 17 4 5 8 20:26 -6 17 W
Holbæk B&I Holbæk B&I
20.06.20 3 : 2 WIN
Vejgaard Vejgaard
D
Naesby Naesby
24.06.20 1 : 1 DRAW
Holbæk B&I Holbæk B&I
W
Dalum Dalum
27.06.20 0 : 2 WIN
Holbæk B&I Holbæk B&I
L
Holbæk B&I Holbæk B&I
01.07.20 0 : 2 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
W
Ringkobing Ringkobing
04.07.20 2 : 4 WIN
Holbæk B&I Holbæk B&I
11 Slagelse B&I Slagelse B&I 17 3 4 10 16:29 -13 13 W
Naesby Naesby
20.06.20 1 : 2 WIN
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Vejgaard Vejgaard
24.06.20 2 : 1 LOSS
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Slagelse B&I Slagelse B&I
27.06.20 1 : 2 LOSS
Ringkobing Ringkobing
W
Slagelse B&I Slagelse B&I
01.07.20 3 : 0 WIN
VSK Aarhus VSK Aarhus
D
Dalum Dalum
04.07.20 1 : 1 DRAW
Slagelse B&I Slagelse B&I
12 Skovshoved Skovshoved 17 3 3 11 12:30 -18 12 W
Sydvest 05 Sydvest 05
20.06.20 0 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
W
Ringkobing Ringkobing
24.06.20 1 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
L
Skovshoved Skovshoved
27.06.20 0 : 1 LOSS
VSK Aarhus VSK Aarhus
D
Skovshoved Skovshoved
01.07.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
W
Naesby Naesby
04.07.20 1 : 2 WIN
Skovshoved Skovshoved
Promotion round
Relegation round
# Team G W D L G GD PT Form Next
Pulje 2
1 Aarhus Fremad Aarhus Fremad 17 12 2 3 33:10 23 38 W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
20.06.20 1 : 0 WIN
Helsingor Helsingor
W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
24.06.20 5 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
W
Avarta Avarta
27.06.20 0 : 2 WIN
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
W
Hellerup IK Hellerup IK
01.07.20 1 : 5 WIN
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
W
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
04.07.20 7 : 0 WIN
Frem Frem
2 Middelfart G&BK Middelfart G&BK 17 9 4 4 28:19 9 31 L
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
20.06.20 2 : 4 LOSS
Vanlose Vanlose
W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
24.06.20 2 : 0 WIN
Hellerup IK Hellerup IK
L
Frem Frem
27.06.20 4 : 2 LOSS
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
W
Avarta Avarta
01.07.20 1 : 2 WIN
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
W
Middelfart G&BK Middelfart G&BK
04.07.20 5 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
3 Brabrand Brabrand 17 8 5 4 32:23 9 29 W
Brabrand Brabrand
20.06.20 3 : 2 WIN
Avarta Avarta
L
Brabrand Brabrand
24.06.20 0 : 2 LOSS
Helsingor Helsingor
L
Hellerup IK Hellerup IK
27.06.20 4 : 0 LOSS
Brabrand Brabrand
D
Bronshoj Bronshoj
01.07.20 1 : 1 DRAW
Brabrand Brabrand
W
Brabrand Brabrand
04.07.20 1 : 0 WIN
Vanlose Vanlose
4 Thisted Thisted 17 8 4 5 30:25 5 28 W
Thisted Thisted
20.06.20 2 : 0 WIN
Bronshoj Bronshoj
W
Thisted Thisted
24.06.20 3 : 2 WIN
Frem Frem
L
Helsingor Helsingor
27.06.20 3 : 0 LOSS
Thisted Thisted
W
Vanlose Vanlose
01.07.20 0 : 1 WIN
Thisted Thisted
D
Thisted Thisted
03.07.20 2 : 2 DRAW
Avarta Avarta
5 Akademisk Akademisk 17 8 3 6 33:25 8 27 D
Akademisk Akademisk
20.06.20 2 : 2 DRAW
Frem Frem
W
Akademisk Akademisk
24.06.20 2 : 1 WIN
Avarta Avarta
W
Vanlose Vanlose
27.06.20 1 : 3 WIN
Akademisk Akademisk
L
Helsingor Helsingor
01.07.20 3 : 1 LOSS
Akademisk Akademisk
D
Akademisk Akademisk
04.07.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
6 Jammerbugt Jammerbugt 17 5 8 4 22:18 4 23 D
Jammerbugt Jammerbugt
20.06.20 1 : 1 DRAW
Hellerup IK Hellerup IK
W
Jammerbugt Jammerbugt
24.06.20 3 : 0 WIN
Vanlose Vanlose
W
Bronshoj Bronshoj
27.06.20 1 : 3 WIN
Jammerbugt Jammerbugt
W
Frem Frem
01.07.20 0 : 1 WIN
Jammerbugt Jammerbugt
D
Jammerbugt Jammerbugt
04.07.20 0 : 0 DRAW
Helsingor Helsingor
7 VSK Aarhus VSK Aarhus 17 7 2 8 23:25 -2 23 L
VSK Aarhus VSK Aarhus
20.06.20 0 : 1 LOSS
FA 2000 FA 2000
L
VSK Aarhus VSK Aarhus
24.06.20 1 : 2 LOSS
Hillerod Hillerod
W
Skovshoved Skovshoved
27.06.20 0 : 1 WIN
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
Slagelse B&I Slagelse B&I
01.07.20 3 : 0 LOSS
VSK Aarhus VSK Aarhus
L
VSK Aarhus VSK Aarhus
04.07.20 0 : 3 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
8 Dalum Dalum 17 6 4 7 29:27 2 22 D
Hillerod Hillerod
20.06.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
L
Dalum Dalum
24.06.20 0 : 2 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
L
Dalum Dalum
27.06.20 0 : 2 LOSS
Holbæk B&I Holbæk B&I
D
Skovshoved Skovshoved
01.07.20 1 : 1 DRAW
Dalum Dalum
D
Dalum Dalum
04.07.20 1 : 1 DRAW
Slagelse B&I Slagelse B&I
9 Naesby Naesby 17 4 6 7 20:27 -7 18 L
Naesby Naesby
20.06.20 1 : 2 LOSS
Slagelse B&I Slagelse B&I
D
Naesby Naesby
24.06.20 1 : 1 DRAW
Holbæk B&I Holbæk B&I
W
FA 2000 FA 2000
27.06.20 0 : 2 WIN
Naesby Naesby
L
Hillerod Hillerod
01.07.20 2 : 0 LOSS
Naesby Naesby
L
Naesby Naesby
04.07.20 1 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
10 Sydvest 05 Sydvest 05 17 5 3 9 22:34 -12 18 L
Sydvest 05 Sydvest 05
20.06.20 0 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
W
Sydvest 05 Sydvest 05
24.06.20 3 : 0 WIN
FA 2000 FA 2000
L
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
27.06.20 3 : 1 LOSS
Sydvest 05 Sydvest 05
W
Holbæk B&I Holbæk B&I
01.07.20 0 : 2 WIN
Sydvest 05 Sydvest 05
L
Sydvest 05 Sydvest 05
04.07.20 0 : 1 LOSS
Hillerod Hillerod
11 Ringkobing Ringkobing 17 2 6 9 21:37 -16 12 L
Ringkobing Ringkobing
20.06.20 1 : 5 LOSS
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
L
Ringkobing Ringkobing
24.06.20 1 : 2 LOSS
Skovshoved Skovshoved
W
Slagelse B&I Slagelse B&I
27.06.20 1 : 2 WIN
Ringkobing Ringkobing
D
FA 2000 FA 2000
01.07.20 1 : 1 DRAW
Ringkobing Ringkobing
L
Ringkobing Ringkobing
04.07.20 2 : 4 LOSS
Holbæk B&I Holbæk B&I
12 Vejgaard Vejgaard 17 2 5 10 19:42 -23 11 L
Holbæk B&I Holbæk B&I
20.06.20 3 : 2 LOSS
Vejgaard Vejgaard
W
Vejgaard Vejgaard
24.06.20 2 : 1 WIN
Slagelse B&I Slagelse B&I
L
Vejgaard Vejgaard
27.06.20 0 : 3 LOSS
Hillerod Hillerod
W
B.93 Copenhagen B.93 Copenhagen
01.07.20 1 : 3 WIN
Vejgaard Vejgaard
L
Vejgaard Vejgaard
04.07.20 2 : 4 LOSS
FA 2000 FA 2000
Promotion round
Relegation round
Show more

2nd Division championship organized by Denmark.

On 777score.com source you can get football schedule and 2nd Division (Denmark) live matches.

Follow 2nd Division (Denmark) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.com.